Witam Cię bardzo serdecznie na lekcji wychowania fizycznego w domu. Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z piłki siatkowej. Dzisiaj – zestaw ćwiczeń siatkarskich. na początek – zobacz nagranie.
Witam Cię bardzo serdecznie na lekcji wychowania fizycznego w domu. Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z piłki siatkowej. Znasz już zasady i przepisy gry w siatkówkę. Dzisiaj sygnalizacja sędziowska. Zapraszam Cię do zapoznania z poniższymi materiałami.
Witam Cię bardzo serdecznie na lekcji wychowania fizycznego w domu. Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z piłki siatkowej. Już wiesz, jak wykonać odbicie sposobem górnym, dolnym. Jak wykonać zagrywkę sposobem górnym, inaczej tenisową oraz zagrywkę sposobem dolnym. Dziś zasady i przepisy gry w siatkówkę. Zapraszam Cię do zapoznania z poniższymi materiałami.
ZAPAMIĘTAJ! Gra w siatkówkę jest to gra zespołowa, w której zawodnicy przeciwnych drużyn nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu. Grają oni bowiem po dwóch przeciwległych stronach siatki. Ich zadaniem jest umieszczenie piłki w polu przeciwnika, mając do dyspozycji 3 odbicia piłki rękoma.
Witam Cię bardzo serdecznie na lekcji wychowania fizycznego w domu. Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z piłki siatkowej. Już wiesz, jak wykonać odbicie sposobem górnym, dolnym. Jak wykonać zagrywkę sposobem górnym, inaczej tenisową. A teraz dowiesz się, jak wykonać zagrywkę sposobem dolnym. Na początek zapraszam Cię do zapoznania z poniższymi materiałami.
TECHNIKA ZAGRYWKI SPOSOBEM DOLNYM:
– Prawa noga w zakroku
– Piłka spoczywa na lewej ręce
– Postawa nieco pochylona
– Ruch prawej ręki wykonany wahadłowo, tuż przy biodrze
– Dłoń napięta – wykonuje tzw. deskę
– Minimalny podrzut piłki w górę
– Odbicie piłki i przejście za nią – wykonanie kroku w przód prawą nogą.
Rycina nr 1. Nauczanie zagrywki sposobem dolnym
Źródło: https://slideplayer.pl/slide/3643990/
A teraz zobacz, jak prawidłowo wykonać zagrywkę sposobem dolnym.
Witam Cię bardzo serdecznie na lekcji wychowania fizycznego w domu. Dzisiaj kontynuujemy zagadnienia z piłki siatkowej. już wiesz, jak wykonać odbicie sposobem górnym, dolnym. A teraz dowiesz się, jak wykonać rozgrzewkę sposobem górnym inaczej tenisową. Na początek zapraszam Cię do zapoznania z poniższymi materiałami.
Rycina nr 1. Technika wykonania – zagrywka tenisowa część I
Witam Cię bardzo serdecznie. Dziś w ramach naszych zajęć z wychowania fizycznego będziemy kontynuować zajęcia z piłki siatkowej. Tematem będzie: Piłka siatkowa. Odbicia piłki oburącz sposobem dolnym. Przygotuj piłkę siatkową. Przebierz się w strój sportowy. Koniecznie zobacz nagranie i spróbuj razem ze Mną!
Filmik nr 1. Odbicia piłki oburącz sposobem dolnym z Panią Agnieszką
Dziś w ramach naszych zajęć wychowania fizycznego będziemy kontynuować zajęcia z poprzedniego tygodnia dotyczące odbicia sposobem górnym. Przygotuj piłkę siatkową. Przebierz się w strój sportowy. Koniecznie zobacz nagranie i spróbuj razem ze Mną!
Filmik nr 1. Odbicia piłki oburącz sposobem górnym z Panią Agnieszką
Dziś w ramach naszych zajęć wychowania fizycznego będziemy kontynuować zajęcia z poprzedniego tygodnia dotyczące piłki siatkowej. Przygotuj piłkę siatkową oraz balon. Przebierz się w strój sportowy. Koniecznie zobacz nagranie i spróbuj razem ze Mną!
Filmik nr 1. Odbicia oburącz górne z Panią Agnieszką
Witam Cię na lekcji wychowania fizycznego. Dzisiaj kontynuujemy zajęcia z piłki siatkowej. Tematem naszych zajęć jest: Piłka siatkowa. Sposoby poruszania się po boisku. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi materiałami.
Przemieszczanie zależy od odległości jaka dzieli grającego od miejsca wykonania elementu z piłką oraz szybkości i toru lotu piłki (odbicia, zbicia ,bloku). Chód i bieg to naturalne sposoby pokonywania przestrzeni przodem lub tyłem stosuje się gdy piłka nie leci z dużą prędkością. Ramiona powinny być ułożone jak w postawie siatkarskiej.
Zobacz jakie są spoosby poruszania się po boisku:
Krok dostawny i skrzyżny To sposoby przemieszczania się przy siatce bokiem, w celu dojścia do miejsca blokowania, oraz w głębi boiska. Krok dostawny stosowany jest w trakcie pokonywania niedużych odległości ( 2-3 m ). Nogi są ugięte, tułów pochylony, a środek ciężkości przemieszcza się na tej samej wysokości, bez podskoków. Krok skrzyżny jest znacznie szybszy i wykorzystywany przez środkowych bloku.
Doskok Jest to najczęściej forma zakończenia biegu. Służy do wyhamowania prędkości przed odbiciem piłki . Jest to długi, płaski krok z fazą lotu, zakończony lądowaniem na obie stopy. Kontakt z podłożem może być na jedno tempo (obie stopy na raz) lub na dwa tempa (jedna stopa po drugiej) , a ustawienie stóp rozkroczne lub rozkroczno – wykroczne.
Wypad To pogłębiony krok w przód lub w bok, ze zdecydowanym przeniesieniem ciężaru ciała na mocno ugiętą nogę wykroczną. Stosowany jest przy odbiciu piłek niskich, kiedy nie ma czasu na przyjęcie bardziej stabilnej pozycji.
wykonaj krok dostawny (odstawno – dostawny) , poruszając się w prawą (2,3 m ) i lewą stronę.
jeśli pozwolą warunki domowe, wykonaj bieg ( 2,3 m ), następnie wyhamuj ,doskok na jedno lub dwa tempa, ustawienie rozkroczne , zachowaj gotowość do gry ( postawa siatkarska
wykonaj wypad do przodu, po kilka razy na jedną i drugą nogę,
zrób to samo co wyżej, ręce miej ułożone jak do odbicia sposobem górnym
w marszu co 3 krok wykonaj wypad w przód
wykonaj wypad do boku, po kilka razy na jedną i drugą stronę
zrób to samo co wyżej , ręce miej ułożone do odbicia sposobem górnym
Czas i ilość powtórzeń dostosuj do własnych możliwości i samopoczucia. Zachowaj bezpieczeństwo i higienę podczas wykonywanych elementów. Ćwicz pod okiem rodzica.
Witam Cię na lekcji wychowania fizycznego. Dzisiaj kontynuujemy zajęcia z piłki siatkowej. Tematem naszych zajęć jest: Piłka siatkowa. Postawa siatkarska.
Pod pojęciem postawy siatkarskiej rozumiemy
Pod tym pojęciem rozumiemy przyjęcie określonego układu ciała poprzedzające wykonanie któregoś z elementów stosowanych w grze. Właściwa postawa siatkarska powinna zapewnić:
zachowanie równowagi ciała
dogodność startu w dowolnym kierunku
najdogodniejsze wykonanie czynności z piłką
ekonomię wysiłku mięśniowego.
Postawa siatkarska najściślej związana jest z elementem odbicia piłki. Inne czynności ruchowe w fazie wyjściowej są dość zróżnicowane zarówno w ułożeniu kończyn górnych, jak i w ustawieniu kończyn dolnych. Można przyjąć zasadę, że im dalej od siatki, a właściwie od miejsca akcji nad nią, tym niższa postawa zawodnika.
Postawa siatkarska charakteryzuje się ustawieniem nóg rozkroczno-wykrocznym na szerokość bioder. Może również występować ustawienie rozkroczne np. przed wykonaniem blokowania czy wystawy. Prawidłowe postawy ukazane są na zdjęciach.
W postawie siatkarskiej ciężar ciała spoczywa na przedniej części stóp ( śródstopiu i palcach) . Ustawienie stóp szerokie ( szerzej niż szerokość barków), rozkroczne lub rozkroczno – wykroczne. Nogi są ugięte, a tułów lekko pochylony. Ramiona zgięte w stawach łokciowych, dłonie przed tułowiem. Takie ułożenie sprzyja szybkiemu ich ustawieniu zarówno do odbicia górnego jak i dolnego.
A teraz jeśłi zapoznałeś się z poniższymi materiałami zapraszam do wykonania:
wykonaj niewielkie podskoki obunóż podczas wykonania postawy siatkarskiej wykonaj przenoszenie ciężaru ciała z jednej nogi na drugą w postawie siatkarskiej wykonaj stepowanie z zachowaniem ugięcia stawów kolanowych w postawie siatkarskiej wykonaj 3 pajacyki i stań w postawie siatkarskiej