18.05.2020 Zajęcia ruchowe. Przedszkole i zerówka. Terapia ręki.

Category : bez kategorii

Dzień dobry przedszkolaki

Zaczynamy tydzień od ćwiczeń rączek. Poniżej kilka zdjęć z instrukcjami kolejnych zadań.

K.J.Wierszak

1.Nakładanie recepturek na drążek, grubszy patyk czy korek od wina. Użyłam gumek różnej grubości i szerokości.

2. Wbijanie wykałaczek w styropian. Na styropianie (może być część pojemnika na żywność lub kawałek styropianu budowlanego) markerem malujemy kropki a dziecko stara się wbić w nie wykałaczki lub pineski. Przy tej zabawie możemy dodatkowo pobawić się kolorami.

3. Odklejanie taśmy. Naklejamy kawałki papierowej taśmy ( np. malarska) na stół a dziecko stara się ją zedrzeć. Inny wariant to taki kiedy dziecko samo szuka końca i odkleja taśmę zwiniętą jeszcze na rolce.

4. Zakręcanie, zamykanie, zatykanie…i odwrotnie. Zadbajmy o to by pomoce były różnej wielkości. Od dużych, stosunkowo prostych do zamykania i otwierania, po małe i wymagające większej precyzji.

5. Zaczepianie spinaczy. Zaczepiać można na kawałek tektury czy np. papierowy talerzyk. Mówiąc spinacze mam na myśli i klamerki do bielizny i te do papieru różnego kształtu i wielkości.

6. Nakładanie na wykałaczkę. Długa wykałaczka jak do szaszłyków i makaron „z dziurką”.

7. Nawlekanie na sznurek. Zabawa podobna do poprzedniej ale dużo trudniejsza.

8. Przenoszenie szczypcamiWiększe elementy np. włoskie orzechy można przenosić metalowymi lub drewnianymi szczypcami (takimi jak do kostek cukru lub do grillowania). Do mniejszych np. cieciorki można użyć pęsety kosmetycznej.

9. Układanie małych elementów na wzorze. Wzór najlepiej namalować czarnym markerem. Małe elementy do układania nie mogą być okrągłe aby się nie staczały. Można wykorzystać kamyczki, suchą fasolę czy np. łupinki po orzeszkach pistacjowych.

Udostępnij:

Kategorie

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031