Category Archives: Terapia zajęciowa

Terapia zajęciowa. Balon antystresowy.

Witajcie.
Dziś robimy balon który pomoże nam rozładować napięcie.
Potrzebujemy:
– balon
– mąkę
– lejek
– małą butelkę
– flamaster
Do butelki za pomocą lejka przesypujemy mąkę, o jednej szklanki. Następnie lekko nadmuchujemy balon i nakładamy go na wlot butelki , odwracamy i przesypujemy jej zawartość do balonu. Spuszczamy nadmiar powietrza i zawiązujemy ciasno balon na supeł. Prawie gotowe. Namalujcie na balonie twarz z emocją jaka będzie Wam towarzyszyć przy zabawie.
Ćwiczcie dłonie i relaksujcie się!!!:)
Magda SłobodzianTerapia zajęciowa.Malowanie stopami.

Kochani!
Przed nami świetna zabawa. Spójrzcie do galerii i wybierzcie sobie jedną pracę która najbardziej Wam się podoba. Spróbujcie z pomocą kogoś bliskiego zrobić podobną lub zupełnie inną według własnego pomysłu. Tym razem do malowania używamy nie tylko dłoni ale i stóp!. Na tych pracach wyraźnie widać wcześniej pomalowane farbami a potem dokładnie odpite na kartce stopy. Zauważcie że domalowując do nich różne elementy możemy uzyskać niezwykłe zwierzęta. Spróbujcie się tym pobawić.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Nadmorskie wspomnienie.

Cześć ! 🙂

Muszelki…kto ich nie lubi? Są pięknym, niezwykłym dziełem natury.
Zbieramy je na plaży w czasie pobytu nad morzem i chcemy zatrzymać tę chwilę jak najdłużej.
By wykonać pracę w muszlami musicie zastanowić się jaką chcecie mieć podstawę. Czy będzie to kształt serca wycięty z kawałka grubego kartonu czy kawałek deski, czy może podobrazie jakie można kupić z markecie.
W każdym razie kształt serca musi być wycięty lub odrysowany, ponieważ w jego obrębie będziecie przyklejać muszelki. Poproście o pomoc rodziców lub innych bliskich. Muszelki przyklejamy klejem na gorąco lub klejem uniwersalnym. Kleimy je ciasno jedna koło drugiej. Możecie komponować układ muszelek jak chcecie. Przed wyklejaniem pamiętajcie o sznurku do zawieszenia. W górnej części serducha zróbcie dwie dziurki i przywiążcie do nich sznurek tak by powstała pętla do zawieszenia.
Obejrzyjcie galerię. Czy to nie piękne?
Magda Słobodzian.


Terapia zajęciowa. Zakładka do książki.

Witajcie !
Dzisiaj wyjaśnię Wam jak samodzielnie wykonać fajną zakładkę do książki.
Potrzebujecie:
– patyczka do lodów
-filcu lub tekturki
– kolorowej wstążeczki
– farb lub flamastrów
Na filcu lub tekturze odrysujcie kształt kotka. Powinien mieć wielkość do 10 cm z ogonkiem. Jeśli kotek jest tekturowy , pomalujcie go ładnie lub wyklejcie wełną lub papierem kolorowym. Zawiążcie mu na szyi kokardkę z kolorowej tasiemki, a następnie przyklejcie go na jednym z końców patyczka do lodów. Możecie na nim narysować flamastrem łapki kotka. Jeśli nie jesteście miłośnikami kotów możecie wyciąć inne zwierzątko, Wasze ulubione.
Do dzieła!
Magda SłobodzianTerapia zajęciowa. Jeż na kredki z masy solnej.

Witajcie! 🙂

Dzisiaj przygotowałam dla Was zajęcia do których uśmiecham się promiennie. Dlaczego? Gdy byłam dzieckiem każdy z moich kolegów i ja też chciał mieć jeża na kredki!. Dzisiaj możemy zrobić go sami.
Przygotujcie masę solną, kredki, farby kolorowe, guziczki na oczy, jeśli w domu znajdzie się lakier bezbarwny też możecie go użyć.
Z masy solnej uformujcie jeża, przylejcie mu oczka i zróbcie pokaźny nosek 😉 ( zdjęcia podpowiedzą Wam jak) , poproście o pomoc bliskich lub koleżeństwo. Gdy jeż będzie gotowy w miejscu gdzie znajdują się u jeża kolce powbijajcie gęsto kredki. Poczekajcie aż wyschnie. Wyjmijcie kredki i pomalujcie go jak Wam wyobraźnia podpowiada. Możecie go polakierować. Gdy powtórnie wyschnie, możecie umieścić go na swoim biurku i przechowywać w nim kredki! 🙂
Dobrej zabawy!
Magda SłobodzianTerapia zajęciowa. Papilarne drzewko.

Moi Mili
Do dzisiejszych zajęć przygotujcie sobie kawałek tekturki lub paletkę do farb. Na białej lub jasno – kolorowej kartce z bloku naszkicujcie według własnego pomysłu lub inspirując się galerią Drzewo. Na paletkę wyciśnijcie różne kolory farb akrylowych ( jeśli nie macie takich, mogą być to farby plakatowe. Pamiętajcie jedynie by nie rozcieńczać je zbytnio wodą) Teraz moczcie delikatnie opuszki Waszych palców i koronie drzewa róbcie odciski ( one będą liśćmi)
Użyjcie wszystkich kolorów i wszystkich paluszków. Potem dokładnie umyjcie dłonie!:)
Magda Słobodzian.


Terapia zajęciowa. Zakręcone włosy. Zabawa z plasteliną.

Dziś zabawa z plasteliną kolorową. Na białej kartce odrysujcie szablon z galerii lub namalujcie profil twarzy według Waszego pomysłu. Z kolorowej plasteliny toczcie wałeczki a następnie zakręcie ślimaczki różnej wielkości i koloru. Przyklejajcie w miejscu gdzie mają być włosy, ciasno jeden przy drugim. Myślę że ślimaczki dobrze znacie z różnych zajęć kreatywnych. Wykorzystajcie to zajęcie do ćwiczenia mięśni palców i dłoni. Ugniatanie plasteliny jest również bardzo relaksujące.
Kolorowej zabawy!
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Twarz z masy solnej.

CZeśĆ Moi Mili!!!
Piękna pogoda więc urządźmy sobie twórcze zabawy w plenerze!
Potrzebujemy :
– masę solną lub plastelinę lub inną masę plastyczną
– skarby znalezione na spacerze lub w naszym otoczeniu
Rozgniećcie ciasto i uformujcie z niego placek. Przylejcie go do drzewa lub na kawałek kartki , kartonika. Teraz przyklejcie oczy, nos, usta i wszystko to co uważacie za słuszne by stworzyć twarz. Musi mieć koniecznie radosny wyraz! 🙂
Bawcie się dobrze.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Portret z gazet.

Cześć Kochani !
Gazety, czasopisma, katalogi…Któż z nas nie ma ich w domu?
Przygotujcie nożyczki, klej , kartkę papieru , wyobraźnię!
Z czasopism nazbieranych w domu wytnijcie części twarzy: włosy, oczy, usta, nos,uszy, brwi,( może być broda i wąsy gdyby to miał być mężczyzna) oraz części garderoby: nakrycie głowy, bluzkę, mogą być okulary, kolczyki itp. Teraz spróbujcie na swojej kartce z nazbieranych elementów ułożyć portret kobiety lub mężczyzny wymyślony przez Was. Dla uproszczenia narysujcie sobie zarys twarzy który będziecie potem wyklejać. Tłem dla elementów twarzy może być wycinek z bardzo jasnej strony gazety. Podobnie jak na zdjęciach w galerii.
Może być śmiesznie 😀
Magda Słobodzian


Kategorie

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031