23.11.2020r.Rekodzieło. Temat: Zabawy sensoryczno-motoryczne.

Witam was ponownie i zapraszam do wspólnej zabawy nad sprawnością sensoryczną ,taką jak : dotyk ,koordynację wzrokowo-ruchową , usprawnianie palców dłoni . Pamiętajmy , że ćwiczenia robione codziennie i o różnych porach dnia, pozwalają nam poznać możliwości dziecka w trakcie zabawy i porównać jakie postępy robi dziecko np. po kilku dniach , miesiącu…. . Pamiętajmy , że postępy dziecka u jednych dzieci będą szybsze , a u innych wolniejsze.

Podchodźmy do dzieci w dobrym nastroju i samopoczuciu , gdyż dzieci ciebie obserwują i mogą zareagować odpowiednio do twojego nastroju, a tego nie chcemy. Nie podnośmy głosu jak coś nie wyjdzie. Film pokazuje jakie prace i zabawy możecie wykonywać . wybierzcie sobie ćwiczenia lub sami coś wymyślcie.

Pozdrawiam

Andrzej Janiak


16.11.2020r.Rękodzieło. Temat: Robimy aniołka z papieru

Witam wszystkich ponownie i zapraszam do wspólnego wykonania aniołka z papieru. Będzie to ozdoba na waszą choinkę . Zbliżają się święta , które przynoszą nam dużo radości i wielu spotkań w gronie rodzinnym i przyjaciół . ZAPRASZAM I ZACZYNAMY . Do wykonania aniołka potrzebne nam będą takie materiały jak : blok z papierem kolorowym, nożyczki , klej . film który wam przedstawiam pokazuje krok po kroku , co i w jakiej kolejności należy zrobić . To wy wybieracie kolor papieru. dobrze by było zrobić kilka aniołków w różnych kolorach. Aniołki w domu to ważna rzecz.

Jest to praca rodzinna więc proszę się nie denerwować jak coś wam i waszym dzieciom coś nie będzie wychodzić. Jak coś w tej pracy będzie za trudne to możecie spróbować takiego aniołka namalować np. farbkami lub kredkami. Pozdrawiam was .

Andrzej Janiak


13.11.2020 – Kl 3A, 3B, 3C – ZK – Kolory tęczy.

Polecenie:

Włącz muzykę i wykonaj ćwiczenie ( proszę rodzica przeczytać tekst).

Wyobraźmy sobie kolory tęczy.

Najpierw czerwony.

Piękna czerwień róży w ogródku, tulipana, zachodzącego słońca. Czerwony kolor wypełnia całe twoje wnętrze (przerwa).

Teraz zmienia się w pomarańczowy.

Owoc pomarańczy, kwiat słonecznika. Całe pole widzenia jest pomarańczowe (przerwa).

Kolor żółty.

Żółta cytryna, żółte świetliste słońce. Czujesz ciepło słońca w ciele. Ciepło krąży w twoim ciele (przerwa).

Zielony.

Widzisz intensywnie zieloną łąkę, wszystko wokoło jest zielone.

Niebieski (przerwa).

Niebieskie niebo w piękny sierpniowy dzień. Zanurzasz się w głęboki niebieski kolor (przerwa).

Fiolet.

Fiolet fiołków, cała łąka porośnięta fiołkami, wielkie fiołkowe pole (przerwa).

Teraz wszystkie kolory łączą się w tęczę: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fiolet.

Na niebieskim niebie rozciąga się piękna tęcza.

Przyjrzyj się jej (przerwa). Za kilka chwil otworzysz oczy. Twój umysł będzie jasny odprężony, wypoczęty. Energia wypełnia twoje ciało.


12.11.2020 – Kl 3A, 3B, 3C – ZK – Opadający liść

OPADAJĄCY LIŚĆ

Wyobraźcie sobie, że każdy z was jest liściem na drzewie. Być może jest to duży dąb albo buk, a może klon, czy jakieś inne drzewo. Obok was na gałęziach znajduje się wiele innych liści. Każdy liść ma swój własny kształt oraz inne odcienie kolorów. Poczujcie, jak łagodnie kołyszecie się na wietrze, który muska was lekko i przyjemnie. Teraz ogarnia was ciekawość. Chcecie wiedzieć, jako to jest, gdy jako liść możecie żeglować w powietrzu. Wyobraźcie sobie, że odrywacie się od gałęzi i powoli, bardzo powoli opadacie w dół. Powoli się obracacie i delikatnie opadacie na ziemię. Leżycie tam spokojnie, być może wśród innych liści, może na trawie i zauważacie, że powietrze tutaj zupełnie inaczej pachnie – ziemią, mchem i wilgocią. Poczujcie, że jesteście bardzo zmęczeni i senni, że to przyjemne uczucie, tak tutaj leżeć. Niech nastanie noc, delektujcie się tym spokojem. Macie minutę na piękny, orzeźwiający sen; sen liścia albo swój własny (1 minuta). A teraz nadszedł czas, by tutaj powrócić. Bądźcie znowu sobą, poprzeciągajcie się przez chwilę i zróbcie 3 głębokie oddechy. Otwórzcie oczy i bądźcie znowu tutaj – orzeźwieni i pełni energii.Kategorie

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30