27,11,2020r. Plastyka. temat: Robimy papierowe dekoracje – łańcuch

Witam wszystkich ponownie. Zbliża się okres świąteczny , a wraz z nim przystrajanie choinki. Zrobimy dzisiaj łańcuch z papieru kolorowego. ZACZYNAMY. Z bloku kolorowego wytnij paski np. o szerokości 1 cm i długości 6 cm. Przygotujcie jak największą ilość pasków, to łańcuch będzie długi i oplecie całą choinkę. Weź pasek i posmaruj koniec paska i sklejaj z drugim końcem , powstaje kółko. Weź następny pasek posmaruj klejem ,przełóż przez zrobione kółko i sklej. Powtarzaj te czynności , aż skleisz wszystkie paski.

Możesz zrobić łańcuch w jednym kolorze lub wielokolorowe. życzę miłej zabawy. Pozdrawiam. Andrzej Janiak


27.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-zajęcia kreatywne, muzyka- „wielkoludy i krasnoludki”.

Witam Was moi drodzy, dziś przygotowałam dla Was zabawę pt. „wielkoludy i krasnoludki”. Zapraszam wszystkich chętnych domowników do wspólnej zabawy.

 1. Maszerujemy po pokoju zgodnie z melodią graną na pianinie.
 2. Dźwięki niskie dzieci „wielkoludy” wyciągamy do góry ręce, wykonujemy wspięcie na palce i tak maszerujemy po pokoju.
 3. Na zmianę melodii – dźwięki wysokie – dzieci „krasnoludki” z opuszczonymi rękami staramy się chodzić na piętach.
 4. Zabawę zalecam powtórzyć kilka razy.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec
26.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-zajęcia kreatywne, logorytmika-zabawa „chmurka”.

Witam Was moi drodzy, dziś przygotowałam dla Was zabawę pt. „chmurka”. Zapraszam wszystkich chętnych domowników do wspólnej zabawy.

Do zabawy potrzebować będziemy rozłożone woreczki bądź inne przeszkody po pokoju.

 1. Chodzimy swobodnie po pokoju i naśladujemy płynące chmurki na niebie.
 2. Cicho wypowiadamy sylabę „szuuuuuuu”. 
 3. Aby nie zderzyć się z inną chmurą omijamy leżące woreczki na podłodze.
 4. Na słowo „Burza” wypowiedziane przez rodzica i kilkukrotne uderzenie w bębenek, w wyznaczonym miejscu kucamy i głośno mówimy; bum, bum, bum. 
 5.  Sygnał dźwiękowy np. (grzechotka) znów swobodnie poruszamy się po pokoju mówiąc cicho słowa; szuuuuuuu.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec25.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-zajęcia kreatywne, muzyka- „Mróz maluje”.

Witam Was moi drodzy, dziś przygotowałam dla Was zabawę pt. „Mróz maluje”. Zapraszam wszystkich chętnych domowników do wspólnej zabawy. 🙂

 1. Stoimy w rozsypce, a w tle słychać muzykę Vivaldiego  z cyklu „Cztery pory roku – zima”.
 2. Zaczynamy chodzić po pokoju w różnych kierunkach, przytupując nogami, powtarzając słowa; tup, tup, tup. Chuchając w ręce i pocierając całe ciało wypowiadają słowa; hu hu ha – kilka razy.
 3. Cichnie muzyka i rodzic mówi; Mróz maluje, wówczas staramy się jedna ręką malować kółka i kreski tak jak mróz maluje po szybie.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec


25.11.2020r. Plastyka. Temat: Papierowe dekoracje.

Witam was wszystkich ponownie i zapraszam do wykonania kolorowej dekoracji . ZACZYNAMY. Potrzebne materiał : blok kolorowy. zszywacz, nożyczki i klej. – wycinamy paski z bloku kolorowego paski (sztuk 8) o szerokości 2 cm i długości 8 cm. Układamy wszystkie paski na sobie i spinamy zszywaczem w połowie długości. Bierzemy i smarujemy końcówkę paska klejem . Zaginamy ją do środka paska i przyklejamy. Robimy tak z każdym paskiem, raz z jednej, raz z drugiej strony. Ułoży się nam piękna dekoracja.

Możecie wycinać paski na przemiennie, o różnej długości i szerokości. Ilość pasków dowolna . Mogą być dwukolorowe lub jednokolorowe. Wszystko zależy od was. Pamiętajcie – pomagajmy sobie i pracujmy razem. ZRUBCIE DUŻO TAKICH DEKORACJI

Pozdrawiam Andrzej Janiak


24.11.2020r. Plastyka. Temat :Robimy papierowe pióra

Witam was wszystkich w piękny słoneczny poranek i zapraszam do wspólnej zabawy. Dziś wykonamy pióra z papieru. POTRZEBNE MATERIAŁY: kartka z bloku , farbki , kawałek sznurka, nożyczki , klej. Na kartce namalujcie kontury pióra i pomalujcie na różne kolory z dwóch stron . Gdy piórka wyschną, weź nożyczki i wytnij . Teraz postaraj się całe piórko ponacinać z boków. Przyklej do gotowych piór sznurek i powieś na rozciągniętym sznurku. Zróbcie piórka małe i duże.

Życzę dobrej zabawy . Andrzej JaniakKategorie

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30