26.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-zajęcia kreatywne, logorytmika-zabawa „chmurka”.

Witam Was moi drodzy, dziś przygotowałam dla Was zabawę pt. „chmurka”. Zapraszam wszystkich chętnych domowników do wspólnej zabawy.

Do zabawy potrzebować będziemy rozłożone woreczki bądź inne przeszkody po pokoju.

 1. Chodzimy swobodnie po pokoju i naśladujemy płynące chmurki na niebie.
 2. Cicho wypowiadamy sylabę „szuuuuuuu”. 
 3. Aby nie zderzyć się z inną chmurą omijamy leżące woreczki na podłodze.
 4. Na słowo „Burza” wypowiedziane przez rodzica i kilkukrotne uderzenie w bębenek, w wyznaczonym miejscu kucamy i głośno mówimy; bum, bum, bum. 
 5.  Sygnał dźwiękowy np. (grzechotka) znów swobodnie poruszamy się po pokoju mówiąc cicho słowa; szuuuuuuu.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec25.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-zajęcia kreatywne, muzyka- „Mróz maluje”.

Witam Was moi drodzy, dziś przygotowałam dla Was zabawę pt. „Mróz maluje”. Zapraszam wszystkich chętnych domowników do wspólnej zabawy. 🙂

 1. Stoimy w rozsypce, a w tle słychać muzykę Vivaldiego  z cyklu „Cztery pory roku – zima”.
 2. Zaczynamy chodzić po pokoju w różnych kierunkach, przytupując nogami, powtarzając słowa; tup, tup, tup. Chuchając w ręce i pocierając całe ciało wypowiadają słowa; hu hu ha – kilka razy.
 3. Cichnie muzyka i rodzic mówi; Mróz maluje, wówczas staramy się jedna ręką malować kółka i kreski tak jak mróz maluje po szybie.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec


25.11.2020r. Plastyka. Temat: Papierowe dekoracje.

Witam was wszystkich ponownie i zapraszam do wykonania kolorowej dekoracji . ZACZYNAMY. Potrzebne materiał : blok kolorowy. zszywacz, nożyczki i klej. – wycinamy paski z bloku kolorowego paski (sztuk 8) o szerokości 2 cm i długości 8 cm. Układamy wszystkie paski na sobie i spinamy zszywaczem w połowie długości. Bierzemy i smarujemy końcówkę paska klejem . Zaginamy ją do środka paska i przyklejamy. Robimy tak z każdym paskiem, raz z jednej, raz z drugiej strony. Ułoży się nam piękna dekoracja.

Możecie wycinać paski na przemiennie, o różnej długości i szerokości. Ilość pasków dowolna . Mogą być dwukolorowe lub jednokolorowe. Wszystko zależy od was. Pamiętajcie – pomagajmy sobie i pracujmy razem. ZRUBCIE DUŻO TAKICH DEKORACJI

Pozdrawiam Andrzej Janiak


24.11.2020r. Plastyka. Temat :Robimy papierowe pióra

Witam was wszystkich w piękny słoneczny poranek i zapraszam do wspólnej zabawy. Dziś wykonamy pióra z papieru. POTRZEBNE MATERIAŁY: kartka z bloku , farbki , kawałek sznurka, nożyczki , klej. Na kartce namalujcie kontury pióra i pomalujcie na różne kolory z dwóch stron . Gdy piórka wyschną, weź nożyczki i wytnij . Teraz postaraj się całe piórko ponacinać z boków. Przyklej do gotowych piór sznurek i powieś na rozciągniętym sznurku. Zróbcie piórka małe i duże.

Życzę dobrej zabawy . Andrzej Janiak24.11.2020-Klasa 2D,2E,2F,2G-Zajęcia kreatywne- podawanie piłki.

Witam Was moi mili, dziś przygotowałam dla Was zabawę- podawanie piłki. Zachęcam domowników do wspólnej zabawy. 🙂

Zabawa ta jest pomocna w kształtowaniu odpowiedniej postawy związanej z łapaniem i podawaniem piłki. Niestety większość rodziców uważa, że łapanie piłki jest czymś bardzo naturalnym, wrodzonym. Niestety tego również dziecko powinno się nauczyć, trzeba dziecku pokazać jak należy prawidłowo łapać piłkę.

 1. Ustawiamy dziecko w niewielkiej odległości od siebie i składamy jego ręce do przodu, na kształt łódki. Teraz rzucamy do owej „łódeczki” piłkę.
 2. Inną bardzo prostą zabawą z tego cyklu jest turlanie piłki. Sadzamy dziecko na przeciwko siebie w niewielkiej odległości w rozkroku i turlamy do siebie nawzajem piłkę. 
 3. Turlanie można również ćwiczyć ustawiając dwójkę dzieci tyłem do siebie w rozkroku. Jedno z dzieci dostaje piłkę i musi ja przeturlać dołem do drugiego. Drugie musi ją złapać i oddać tą samą drogą. Możemy wprowadzić też pewną modyfikację i na przemian kazać dzieciom podawać sobie piłkę dołem i górą.

Wszystkie powyższe zabawy są bardzo proste i dla większości rodziców mogą okazać się zupełnie nieatrakcyjne. Są jednak dostosowane do możliwości ruchowych i psychicznych dziecka.

Należy jednak pamiętać, iż każdą z zabaw powtarzamy 3-4 razy, możemy je również między sobą przeplatać. Podczas zabaw prowadzimy monolog z dzieckiem wydając proste polecenia, które musimy często powtarzać.

Życzę miłej zabawy 🙂

Ewelina Niemiec
Kategorie

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30