Category Archives: Br Technika w ogrodnictwie

25.02.25 Technika w ogrodnictwie . Temat: Prace wiosenne w ogrodzie z zastosowaniem glebogryzarki.

Witam was. Prace wczesno- wiosenne to okres przygotowawczy ogrodu i przygotowania gruntu pod pierwsze wysiewy , sadzenia , czy przycinania drzewek , krzewów. Ziemia po zimie jest ubita , niedotleniona , Żeby temu zaradzić należałoby ją spulchnić . Można zrobić to ręcznie z użyciem szpadla lub wideł jeżeli działka jest mała, ale również można użyć urządzenie mechaniczne jakim jest traktorek z osprzętem – glebogryzarką.

Proszę o zwrócenie uwagi na pracę traktorka z glebogryzarką i jak wygląda ziemia po pracy.

Pozdrawiam . Andrzej Janiak


26,11,2020r. Technika Temat: Poznajemy znaki drogowe – znaki zakazu.

Witam was wszystkich ponownie . Dzisiaj poznacie nową grupę znaków do ,których zaliczamy znaki zakazu . A więc , czego nie można robić będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Nie stosowanie się do tych zakazów, łączy się zazwyczaj z kłopotami . Zapamiętajcie te znaki. Wypiszcie znaki, które najczęściej są przez was zauważone na ulicach.

Pozdrawiam

Andrzej Janiak


19.11.2020r Technika w ogrodnictwie . Temat: Znaki drogowe- Ostrzegawcze

Mają kształt trójkąta równobocznego z trójkątem do góry. Ich zadaniem jest informowanie uczestników poruszających się w ruchu drogowym ,o potencjalnym niebezpieczeństwie i zastosowaniu szczególnej ostrożności. Głównym zadaniem znaków ostrzegawczych jest uprzedzać kierujących o niebezpiecznych miejscach na drodze. ZADANIE proszę o nauczenie się tych znaków. są łatwe i czytelne.

Pozdrawiam Andrzej Janiak


12.11.2020r. Technika Temat: Rodzaje znaków drogowych z podziałem na grupy.

Znaki drogowe mają za zadanie sprawić ,aby podróż nasza jak i innych uczestników poruszających się po drogach przebiegała bezpiecznie ,sprawnie i w miarę płynnie. ZAPAMIĘTAJ i NAPISZ- jakie mamy grupy znaków ,oraz jaki rodzaj . Opisz znaki – czym się różnią i jaką funkcje spełniają. Proszę o zobaczenie filmu . Dobrze zajrzeć do KODEKSU DROGOWEGO i poczytać. ZADANIE DOMOWE : opisz ,czym się różnią znaki pionowe od poziomych i świetlnych ,oraz gdzie są stawiane.

Pozdrawiam Andrzej Janiak


5.11.2020r. Technika Temat: Bezpieczna droga do szkoły

Witam was . Dzisiaj poznamy jak stosować przepisy o ruchu drogowym w drodze do szkoły ,jak należy się zachować w drodze do szkoły i nie tylko. film pokaże wam różne sytuacje na drodze z udziałem pieszego. ZADANIE DOMOWE Przypomnijcie sobie ile razy zachowaliście się nie właściwie stwarzając niebezpieczne sytuacje na drodze , oraz jakich niebezpiecznych sytuacji byliście świadkami. Opiszcie takie sytuacje .

Pozdrawiam

Andrzej Janiak


Kategorie

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728