19.05.20 – Matematyka – Szkoła Branżowa -Zastosowanie układów równań.

 W załączniku macie przykład jak wykorzystać układ równań do pewnych praktycznych problemów.

Po zapoznaniu się z tym przykładem postarajcie się rozwiązać takie proste zadanie:

   W związku z koronawirusem w pewnej firmie zakupiono dwa rodzaje maseczek . Jedne po 2 złote za sztukę,a drugie po  3 złote za sztukę.Wszystkich maseczek było 128,a zapłacono za nie 284 złote.Ile maseczek każdego rodzaju zakupiła ta firma?

     Zacznijcie tak:
  x – ilość maseczek po 2zł. za sztukę
  y – ilość maseczek po 3zł. za sztukę

   …………………………………      ilość wszystkich maseczek
   …………………………………      całkowity koszt wszystkich maseczek
Otrzymacie układ równań,który z pewnością łatwo rozwiążecie. Powodzenia.

Udostępnij:

Kategorie

Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031