Daily Archives: 29 czerwca, 2020

Terapia zajęciowa. Portret z gazet.

Cześć Kochani !
Gazety, czasopisma, katalogi…Któż z nas nie ma ich w domu?
Przygotujcie nożyczki, klej , kartkę papieru , wyobraźnię!
Z czasopism nazbieranych w domu wytnijcie części twarzy: włosy, oczy, usta, nos,uszy, brwi,( może być broda i wąsy gdyby to miał być mężczyzna) oraz części garderoby: nakrycie głowy, bluzkę, mogą być okulary, kolczyki itp. Teraz spróbujcie na swojej kartce z nazbieranych elementów ułożyć portret kobiety lub mężczyzny wymyślony przez Was. Dla uproszczenia narysujcie sobie zarys twarzy który będziecie potem wyklejać. Tłem dla elementów twarzy może być wycinek z bardzo jasnej strony gazety. Podobnie jak na zdjęciach w galerii.
Może być śmiesznie 😀
Magda Słobodzian


Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Mozaika kamienna.
Witajcie Warsztatowicze.
Jest lato więc będziecie pewnie spędzać jeszcze więcej czasu na łonie przyrody. Gdy będziecie w lesie lub na plaży postarajcie się nazbierać kamyków różnych wielkości i kolorów. W domu , jeśli macie taką możliwość, nasypcie do miski piasku i na nim ułóżcie z kamieni coś w rodzaju obrazu. Ułóżcie je wielkością od największego do najmniejszego lub kolorami od najciemniejszego do najjaśniejszego. Możecie ułożyć kompozycję według własnego pomysłu. Jeśli nie macie dostępu do piasku zróbcie to na kartonie lub kartce z bloku technicznego, możecie również ten pomysł przenieść do ogrodu. Galeria będzie Waszą inspiracją.
Magda Słobodzian


Warsztaty. Praca w drewnie.

Półka z pół plastrów drewnianych.
Cześć!
Spójrzcie do galerii. W niej znajdziecie zdjęcia które pokazują jak można wykorzystać proste elementy drewniane do wykonania pięknej półki na przykład na kwiaty czy książki. Do tego projektu potrzebne są: deska, gładka, wyszlifowana , właściwie o dowolnej szerokości i długości oraz pół plastry uzyskane z przecięcia na pół plastrów drewnianych uzyskanych z pnia. Całość skręcona jest wkrętami do drewna i polakierowana dla zabezpieczenia powierzchni.
Magda SłobodzianKategorie

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930