24.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Wzmacnianie myślenia logicznego i skojarzeniowego

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z terapii pedagogicznej chciałabym kontynuować z Tobą ćwiczenia polegające na rozwijaniu myślenia logicznego i skojarzeniowego.

Oto materiały do dzisiejszych zajęć:

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


24.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Rozwijanie umiejętności komentowania otoczenia i sytuacji

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z treningu umiejętności społecznych chciałabym kontynuować temat związany z nazywaniem tego, co widzisz na ilustracji.

Oto materiały do zajęć dla Ciebie:

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


23.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Ćwiczenia koordynujące pracę ciała

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z polistymulacji sensorycznej chciałabym kontynuować z Tobą ćwiczenia koordynujące pracę ciała. Wykorzystamy dzisiaj do tego ćwiczenia z metody Weroniki Sherborne i Paula Dennisona.

Oto materiały do zajęć:

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


23.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Czym chwali się bohaterka wiersza, a czym ja mogę się pochwalić na podstawie utworu „Samochwała”

Dzień dobry,

Dzisiaj w ramach zajęć z kółka poetyckiego chciałabym zaprezentować Ci utwór Jana Brzechwy „Samochwała” . Czym chwali się bohaterka? A czym Ty możesz się pochwalić? Recytując wiersz, zwróć proszę uwagę na modulację głosu, intonację, czyli pobaw się trochę swoimi umiejętnościami recytatorskimi.

Oto materiały dla Ciebie:

Proszę posłuchaj wiersza:

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


23.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, 2C, Rewalidacja, Wzmacnianie umiejętności podejmowania decyzji w aspekcie spędzania czasu wolnego

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z treningu umiejętności społecznych chciałabym kontynuować z Tobą umiejętność organizowania sobie czasu wolnego i wybierania tego, co jest dla Ciebie dobre i co sprawia Ci przyjemność.

Możesz skorzystać z tych pomocy, zabawek, form aktywności, z których korzystasz w domu. Tu raz jeszcze zaprezentuję materiały:

Ja przygotowałam dla Ciebie grę planszową z zadaniami:

Życzę Ci miłego czasu.

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


23.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Wyszukiwanie elementów w otoczeniu

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych chciałabym kontynuować z Tobą ćwiczenie polegające na wyszukiwaniu elementów w otoczeniu.

Przygotowałam dla Ciebie materiały do zajęć:

Powodzenia

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska20.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Wzmacnianie umiejętności podejmowania decyzji w aspekcie spędzania czasu wolnego

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z treningu umiejętności społecznych chciałabym kontynuować z Tobą spędzania czasu wolnego.

Przygotowałam dla Ciebie dwie możliwości:

Gra planszowa

Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 Uczestników gry. Do gry potrzebna będzie wydrukowana plansza oraz kostka i pionki. Uczestnicy gry naprzemiennie rzucają kostką i przesuwają swój pionek o tyle pól, ile oczek wylosowali, następnie odczytują i odpowiadają na pytanie z pola, na którym stanęli. Jeśli Uczestnik gry stanie na polu specjalnym wykonuje ruch oznaczony na polu. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety

Śmieszne zdania z głoską „c”

Zabawne puzzle przydadzą się w podczas nauki czytania. Zabawa polega na ułożeniu z elementów puzzli jednego ciągu i odczytaniu podpisów, które składają się w zdanie. Puzzle można również rozdać pomiędzy graczy, a każdy z uczestników zabawy będzie miał za zadanie ułożyć i przeczytać jak największą liczbę zdań z dostępnych puzzli.

Gra planszowa z gimnastyką:

Materiał zawiera 8 kart. Na trzech pierwszych znajdują się części planszy do gry. Na kolejnych czterech karty z ćwiczeniami, na ostatniej rewers do kart. Gra przeznaczona jest dla 2 – 4 Uczestników gry. Do gry potrzebna będzie wydrukowana plansza i karty oraz kostka i pionki. Uczestnicy gry naprzemiennie rzucają kostką i przesuwają swój pionek o tyle pól, ile oczek wylosowali, jeśli staną na jednym z jasno lub ciemnoniebieskich pól ciągną kartę ze stosu i wykonują ćwiczenie. Jeśli Uczestnik gry stanie na polu specjalnym, nie ciągnie karty, tylko wykonuje ruch oznaczony na polu. Wygrywa osoba, która pierwsza dotrze do mety. Do gry można użyć jeszcze jednej puli kart np. z zagadkami lub ilustracjami i używać jej do pól w kolorze żółtym.

Życzę Ci udanego czasu.

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


20.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, Rewalidacja, Co jest w życiu ważne”-rola wartości na podstawie bajki „Kopciuszek”

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z bajkoterapii chciałabym zaproponować Ci bajkę o Kopciuszku, w której pokazane jest, co jest ważne w życiu.

Przygotowałam dla Ciebie tekst o „Kopciuszku”:

A teraz zapraszam Cię do obejrzenia bajki:

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


19.11.2020, klasa 2A, 2A-Hanna, 2C, Rewalidacja, Wzmacnianie umiejętności podejmowania decyzji w aspekcie spędzania czasu wolnego

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach chciałabym, abyś podjęła/podjął decyzję dotyczącą tego, w jaki sposób chcesz spędzić czas wolny. Umiejętność organizowania sobie czasu oraz dokonywanie wyboru są bardzo ważnymi umiejętnościami społecznymi.

Przygotowałam dla Ciebie materiały źródłowe:

Życzę Ci przyjemnego czasu wolnego zgodnie z podjętą przez siebie decyzją.

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska


Kategorie

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30