25.02.2021, klasa 2A, Etyka, Dbam o swoje zdrowie: zasady prowadzenia zdrowego stylu życia

Dzień dobry,

Na dzisiejszych zajęciach z etyki zapoznam Cię z piramidą zdrowego żywienia.

Przyglądając się piramidzie zauważysz, że na pierwszym jej stopniu zaznaczona jest aktywność ruchowa jako element najważniejszy. Na kolejnym stopniach pokazane jest , które produkty powinny znaleźć się w Twoim jadłospisie na co dzień , zaczynając od tych najbardziej wartościowych. Na samym szczycie piramidy znajdują się te, których w diecie powinno być jak najmniej.

Co wynika zatem z piramidy żywieniowej? Otóż to, że dla naszego prawidłowego funkcjonowania bardzo ważna jest codzienna aktywność ruchowa oraz wartościowe posiłki.

Poza tym warto zadbać o regularne spożywanie posiłków i właściwe przerwy między nimi. Pamiętaj proszę, że kolacja powinna być najmniej obfita, zjedzona na 2-3 godziny przed pójściem spać.

Bardzo ważna jest jakość i ilość snu. Wysypiaj się! Twój organizm Ci za to podziękuje.

Istotne jest też , ile czasu spędzasz przed ekranem monitora, telewizora czy telefonu. Kiedy już korzystasz z urządzeń , rób przerwy-popatrz do góry, w dół i na boki, zamrugaj oczami, odejdź na chwilę od monitora. Twoje oczy będą Ci za to wdzięczne.

Tu znajdziesz piramidę żywieniową:

W ramach ćwiczenia wykonaj proszę swoją piramidę żywieniową, w której pokażesz, jaką aktywność ruchową uprawiasz, co jadasz lub co warto , żebyś włączył do swojego jadłospisu tak, by w Twojej diecie znalazło się jak najwięcej wartościowych składników.

Jestem ciekawa efektów Twojej pracy.

Powodzenia

Dziękuję bardzo

opracowała: Aneta Trojanowska

Udostępnij:

Kategorie

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728