10.02.21 – 2C – WF – Trening modelujący – ćwiczenia na smukłą sylwetkę

Witam Cię serdecznie na lekcji wychowania fizycznego! Dzisiaj – Trening modelujący – ćwiczenia na smukłą sylwetkę. Zapraszam Cię do zapoznania z poniższymi materiałami.

Trening modelujący składa cię z lekkich ćwiczeń siłowych, które z łatwością wykonasz w domu. Ćwiczenia modelują całą sylwetkę: uda, pośladki, brzuch, ramiona i plecy. Występują 3 warianty treningu – bez sprzętu, z użyciem hantli lub gumowej taśmy. Efektem regularnych ćwiczeń jest wyćwiczone, zgrabne ciało bez zbędnych kilogramów.

Podejmij wyzwanie - smukła sylwetka do wakacji Ćwiczenia, smukła

Trening modelujący to idealny trening dla kobiet, które chcą uzyskać jędrną, kształtną sylwetkę bez rozbudowanej muskulatury. Nie wymaga dużego wysiłku, ponieważ ćwiczenia wykonuje się z małymi przyrządami, a sam trening można przeprowadzić o każdej porze dnia w zaciszu własnego domu. Przeczytaj, na czym polega trening modelujący.

Trening modelujący jest zestawem ćwiczeń siłowych na całe ciało, które pozwalają wzmocnić i wysmuklić mięśnie. Nie ma to jednak nic wspólnego z budowaniem masy mięśniowej, czego zwykle obawiają się kobiety. Odpowiedni dobór ćwiczeń, niewymagających dużego wysiłku fizycznego i dość prostych w wykonaniu, ma na celu jedynie lekkie zarysowanie mięśni, a nie sprowokowanie ich do wzrostu. Efektem takich ćwiczeń jest smukła i zgrabna sylwetka, bez atletycznej muskulatury.

Trening modelujący świetnie sprawdzi się też w przypadku osób, które chcą systematycznie ćwiczyć w domu. Ważnym atutem przedstawionych ćwiczeń modelujących jest ich różnorodność. Każdy trening może być inny, z wykorzystaniem innego sprzętu, co sprawia, że ćwiczenia nie są monotonne. Z tego powodu jest to dobra forma aktywności dla osób, które nie lubią w sporcie rutyny i nudy.

Jak ćwiczyć na plaży? | Fitness

A teraz przebierz się w strój sportowy! Wykonaj rozgrzewkę i spróbuj poćwiczyć:

  1. KOPNIĘCIE W TYŁ – Rozpoczynamy ćwiczenie w klęku podpartym na przedramionach. Głowa powinna być opuszczona. Ćwiczenie polega na uniesieniu wyprostowanej i napiętej nogi najwyżej jak się da, a następnie przywiedzeniu zgiętej nogi do brzucha. Wykonując to ćwiczenie, powinnyśmy mocno napinać pośladki. Należy zrobić po 8 powtórzeń na każdą nogę.
  2. PRZYSIADY Z NAPINANIEM RAMION – Stoimy w lekkim rozkroku, kolana i stopy lekko skierowane na zewnątrz, sylwetka wyprostowana. Unosimy ramiona i łączymy dłonie na wysokości klatki piersiowej – łokcie skierowane na boki. Dłonie mogą być splecione lub ułożone jedna na drugiej. Nie zmieniając ich ułożenia, zaczynamy wykonywać przysiady. Staramy się mocno napinać mięśnie brzucha i pamiętać o miarowym oddychaniu. Podczas przysiadów naciskamy dłonią na dłoń, aby odczuć napięcie w klatce piersiowej. Robimy 8 przysiadów.
  3. NARCIARZ – Stoimy w pozycji wyprostowanej ze stopami rozstawionymi na szerokość barków. Wyciągamy proste ręce przed siebie i wykonujemy półprzysiad uważając, by kolana nie wyprzedziły palców nóg. Pilnujemy, aby zachować proste plecy. Utrzymujemy się w tej pozycji lekko uginając nogi ruchem sprężynującym (góra-dół, góra-dół). Wytrzymujemy 30 sekund, po czym wracamy do pozycji stojącej i rozluźniamy nogi. Powtarzamy 3 razy.

Przyjemnych ćwiczeń!

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka Kowalczyk

Udostępnij:

Kategorie

Luty 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728