31.03.2021r. Warsztaty- zajęcia psychologiczne – Wielkanoc

Drodzy Warsztatowicze,

dzisiaj jest Wielka Środa. Jesteśmy w trakcie Wielkiego Tygodnia, który doprowadzi nas do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Zazwyczaj jest to czas radości, spotkań rodzinnych i związanych z tym wielu przygotowań.
Jednak w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, spotykamy się z pewnymi ograniczeniami w Świętowaniu. Niestety nie mamy wpływu na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, dlatego musimy się dostosować do różnych obostrzeń.

W związku z powyższym, dzisiejsza karta pracy pomoże Wam przyjrzeć się swoim emocjom i potrzebom związanym ze zbliżającą się Wielkanocą. To jak wypełnicie kartę pracy zależy tylko od Was. Można pisać, rysować, wyklejać, wykorzystać plastelinę itd.

Pierwsze pytanie wymaga chwili refleksji nad tym co czujecie myśląc o Świętach. Możecie zaznaczyć jedną z podanych odpowiedzi lub wykorzystać wolne miejsce na wpisanie własnej.

Kolejne pytanie porusza temat tego co najbardziej chcemy zrobić w Święta. Odpowiedzi jest wiele. Może macie ochotę spróbować jakąś ulubioną potrawę, a może tym razem postanowicie pomóc rodzicom w jej przygotowaniu? Rodzice z pewnością to docenią, a umiejętności zdobyte na zajęciach kulinarnych sprawią, że nie będzie to ciężkie zadanie!

Zastanówcie się również z kim chcielibyście spędzić wymarzone Święta? Napiszcie imiona tych osób lub narysujcie je. Może macie w domu zdjęcia rodzinne, które moglibyście wykorzystać?

Na końcu znajdują się dwa zadania rozwijające Waszą kreatywności. Zaprojektujcie swoje życzenia Wielkanocne oraz Świąteczne jajko. Może, gdy wrócimy na Warsztaty to zrobimy kolaż przedstawiający jajka Waszego projektu? Wszystko zależy od Was, powodzenia!

Natalia Musialska,
Źródło: https://emocjedziecka.pl/wielkanoc-karta-pracy/

Udostępnij:

Kategorie

marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031