20.11.2020r. – Warsztaty – Zajęcia psychologiczne – Mapa mojego serca

Drodzy Warsztatowicze!

Dzisiaj proszę Was, abyście wykonali mapę swojego serca. Możecie przy tym zadaniu skorzystać z ćwiczeń, które wykonywaliście w tym tygodniu. Z pewnością będą one pomocne.

Poniżej znajduje się namalowane serce. Wyobraźcie sobie, że jest to Wasze serce, które symbolizuje wszystko to co kochacie lub lubicie. Chciałabym, żebyście je zapełnili tym co jest dla Was najważniejsze. Możecie pisać, rysować lub powycinać poszczególne elementy z gazet.

Wszystkie serca są bardzo „pojemne”. Możemy w nich pomieścić wiele osób, jak np. rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, wujostwo czy kuzynostwo… każdego kogo kochacie lub jest Wam w jakiś sposób bliski, dlatego pamiętajcie też o swoich kolegach i koleżankach m.in. z warsztatów socjoterapeutycznych.

Poza tym w mapie swojego serca możecie umieścić też wszystkie rzeczy, które w jakiś sposób lubicie. Mogą to być Wasze ulubione owoce, zespół muzyczny, potrawy, zwierzątko domowe czy coś co reprezentuje Wasze zainteresowania, np. książkę, kredki, telewizor, kwiatka, instrument… Zastanówcie się co jest bliskie Waszemu sercu? Może macie jakiś ulubiony przedmiot albo ubranie? Wszystko to możecie wykorzystać w swojej mapie.

MAPA MOJEGO SERCA

Kontur serca | Peace symbol, Symbols, Blog

Jestem przekonana, że każda mapa będzie inna, bo każdy z nas jest inny! Jestem też bardzo ciekawa efektów Waszej pracy.
Pozdrawiam, Natalia Musialska

Udostępnij:

Kategorie