04.11.2020-Przedszkole/Zerówka-Zajęcia muzyczne- Podróż po krainach emocji.

  1. Zapraszam wszystkich domowników do wspólnej zabawy z dzieckiem. Im więcej osób będzie uczestniczyło w zabawie ty będzie ona efektywniejsza.
  2. Dziecko wraz z chętnymi uczestnikami zabawy tworzy pociąg, który zawierać będzie 3 podstawowe emocje.
  3. Załoga pociągu ustawia się jeden za drugi, proponuje aby konduktorem był rodzic. Następnie pociąg rusza, włączamy utwór muzyczny.

4. W pierwszej kolejności pociąg rusza do krainy złości, rodzice proszeni są o zatrzymanie utworu i zaprezentowanie emocji, tutaj wszyscy uczestnicy zabawy wysiadają z pociągu i chodzą po pokoju obrażeni, są źli i zagniewani, tupią nogami, zaciskają dłonie w pięści i krzyczą(następnie rodzic dalej puszcza utwór).- i tak powtarzamy kolejne punkty według pierwszego wzoru.

5. Następnie pociąg rusza dalej i zatrzymuje się w krainie smutku. Tutaj dzieci wraz z rodzicami chodzą markotni, płaczą.

6. Na końcu pociąg rusza do krainy radości, gdzie wszyscy uczestnicy zabawy są zawsze uśmiechnięci, życzliwi i pomocni wobec siebie, witają się serdecznie.

Podczas wykazywania emocji, proszę, aby rodzice w szczególności poświęcili ten czas dla dziecka i wraz z nim próbowali naśladować dane emocje.

Życzę miłej zabawy :).

Ewelina Niemiec

Udostępnij:

Kategorie