Daily Archives: 14 września, 2020

Filmik edukacyjny w ramach projektu „Opolskie przeciw Covid-19”

Jak się macie po powrocie do szkoły? Obostrzenia sanitarne zmieniły naszą rzeczywistość, ale nie pozwólcie, aby popsuły nam dobre humory.

Rodzice! Rozmawiajcie z dziećmi o nowych obowiązkach związanych z higieną. Nie straszymy, ale włączmy dziecko we wspólne przygotowania do szkoły. Porozmawiajmy wspólnie o nowych zasadach w czasie pandemii.  Przypominajmy o spakowaniu maseczki, płynu do dezynfekcji oraz o częstym myciu rąk. Zapewniajmy, że zawsze można z wami porozmawiać i zapytać.
Zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: „Strach w maseczce” – jednego z pierwszych filmów kampanii edukacyjnej w ramach projektu Opolskie przeciw Covid-19! Zadbaj o bezpieczeństwo dziecka! Rozmawiaj i uśmiechaj się! 😉

Samorząd Województwa Opolskiego realizuje projekt unijny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego „Opolskie przeciw COVID-19”.
To projekt zainicjowany i prowadzony przez Urząd Marszałkowski Województwa
Opolskiego, którego partnerami jest 14 instytucji ochrony zdrowia z naszego regionu.
„Opolskie przeciw COVID-19” to lepsze zabezpieczenie medyczne służb medycznych, ratowniczych i sanitarno-epidemiologicznych. Partnerami projektu – oprócz samorządu województwa – są instytucje ochrony zdrowia z całego regionu, w tym m.in. szpitale samorządowe, resortowe i prywatne.
Projekt będzie realizowany do końca 2020 roku, a w jego ramach zostaną zakupione m.in. sprzęt medyczny  i wyposażenie dla szpitali oraz środki ochrony osobistej, niezbędne do walki z koronawirusem.
Całkowita wartość projektu to ponad 37,5 miliona złotych.
W ramach części edukacyjno-informacyjnej powstają filmiki dla służb medycznych i ratowniczych oraz dla mieszkańców naszego regionu.


Termin realizacji: 16.09.2020 i 23.09.2020 – PP – klasa 3D – Lampion do ogrodu z patyków – nauka obsługi sekatora.

Przygotuj:
– pusty słoik
– kawałki patyczków
– klej
– sznurek
– malutka świeczka typu tealight
– sekator

Przed rozpoczęciem pracy należy umyć słoik płynem do mycia naczyń i dokładnie osuszyć. Dzięki temu zabiegowi patyki lepiej przykleją się do słoika. Przycinamy sekatorem patyki na długość odpowiadającą wysokości słoika. Następnie smarujemy klejem patyki i przyklejamy do zewnętrznej części słoika. Cieńsze patyczki doklejamy w puste miejsca. Gdy lampion będzie już gotowy, patyki należy obwiązać dookoła gumkami recepturkami, które zdejmujemy po całkowitym wyschnięciu kleju. Na koniec zawiązujemy wstążkę ze sznurka.

Wkładamy świeczkę do środka, zapalamy i gotowe!

Pozdrawiam,
Karina Mikulla
Kategorie

Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930