Monthly Archives: Czerwiec 2020


Terapia zajęciowa. Twarz z masy solnej.

CZeśĆ Moi Mili!!!
Piękna pogoda więc urządźmy sobie twórcze zabawy w plenerze!
Potrzebujemy :
– masę solną lub plastelinę lub inną masę plastyczną
– skarby znalezione na spacerze lub w naszym otoczeniu
Rozgniećcie ciasto i uformujcie z niego placek. Przylejcie go do drzewa lub na kawałek kartki , kartonika. Teraz przyklejcie oczy, nos, usta i wszystko to co uważacie za słuszne by stworzyć twarz. Musi mieć koniecznie radosny wyraz! 🙂
Bawcie się dobrze.
Magda Słobodzian


Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Świecznik z nakrętek.
Hej Warsztatowicze!
Jak z kolorowych rożnokształtnych nakrętek zrobić świetny świecznik?
Potrzebujecie:
– gips
– foremkę , może być kubeczek po jogurcie lub puszka po konserwie
– drut lub patyk drewniany
– nakrętki plastikowe , mogą być również metalowe nakrętki do słoików
– klej na gorąco
Z gipsu musicie odlać okrągłą podstawę. Musi być cięższa od reszty elementów by świecznik się nie przewracał.
odlewając formę w jej środek włóżcie drut lub patyk drewniany w pozycji pionowej. Na niego będziecie nakładać nakrętki robiąc w nich uprzednio dziurę na środku. Kolejność nakładania nakrętek jest dowolna, różne wielości, różne kolory. Ważne jest by ostatni element był większy od tych niżej. Na nim będziemy stawiać świecę. By całość była bardziej stabilna możecie użyć kleju na gorąco, używając go pomiędzy nakrętkami. Poproście o pomoc rodziców. Świecznik może być wspaniałym prezentem.
Magdalena SłobodzianWarsztaty. Praca w drewnie.

Pomysł na drewniane klamerki.
Cześć
Dzisiaj przedstawiam Wam pomysł na to jak wykorzystać drewniane klamerki do zrobienia podstawi pod naczynie lub dekoracji na ścianę lub do powieszenia w oknie. Klamerki można kupić w każdym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego lub na stoiskach tego typu w markecie. Do wykonania tego projektu potrzebny jest również klej do drewna. Aby wykonać podstawkę należy najpierw klamerki rozebrać z metalowej klamry która je łączy, a następnie skleić obydwie części na przykład płaskimi stronami do siebie lub tak jak pokazano na pierwszym zdjęciu. Aby utrzymać idealnie okrągły kształt dobrze jest narysować sobie na kartce kółko wokół którego będziemy układać sklejone elementy. Możecie również wykorzystać do tego celu okrągły przedmiot.
Spróbujcie.
Magda Słobodzian.


Terapia zajęciowa. Portret z gazet.

Cześć Kochani !
Gazety, czasopisma, katalogi…Któż z nas nie ma ich w domu?
Przygotujcie nożyczki, klej , kartkę papieru , wyobraźnię!
Z czasopism nazbieranych w domu wytnijcie części twarzy: włosy, oczy, usta, nos,uszy, brwi,( może być broda i wąsy gdyby to miał być mężczyzna) oraz części garderoby: nakrycie głowy, bluzkę, mogą być okulary, kolczyki itp. Teraz spróbujcie na swojej kartce z nazbieranych elementów ułożyć portret kobiety lub mężczyzny wymyślony przez Was. Dla uproszczenia narysujcie sobie zarys twarzy który będziecie potem wyklejać. Tłem dla elementów twarzy może być wycinek z bardzo jasnej strony gazety. Podobnie jak na zdjęciach w galerii.
Może być śmiesznie 😀
Magda Słobodzian


Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Mozaika kamienna.
Witajcie Warsztatowicze.
Jest lato więc będziecie pewnie spędzać jeszcze więcej czasu na łonie przyrody. Gdy będziecie w lesie lub na plaży postarajcie się nazbierać kamyków różnych wielkości i kolorów. W domu , jeśli macie taką możliwość, nasypcie do miski piasku i na nim ułóżcie z kamieni coś w rodzaju obrazu. Ułóżcie je wielkością od największego do najmniejszego lub kolorami od najciemniejszego do najjaśniejszego. Możecie ułożyć kompozycję według własnego pomysłu. Jeśli nie macie dostępu do piasku zróbcie to na kartonie lub kartce z bloku technicznego, możecie również ten pomysł przenieść do ogrodu. Galeria będzie Waszą inspiracją.
Magda Słobodzian


Warsztaty. Praca w drewnie.

Półka z pół plastrów drewnianych.
Cześć!
Spójrzcie do galerii. W niej znajdziecie zdjęcia które pokazują jak można wykorzystać proste elementy drewniane do wykonania pięknej półki na przykład na kwiaty czy książki. Do tego projektu potrzebne są: deska, gładka, wyszlifowana , właściwie o dowolnej szerokości i długości oraz pół plastry uzyskane z przecięcia na pół plastrów drewnianych uzyskanych z pnia. Całość skręcona jest wkrętami do drewna i polakierowana dla zabezpieczenia powierzchni.
Magda Słobodzian

Terapia zajęciowa. Bezpieczne wakacje

Cześć, Witajcie Kochani
Dziś zakończenie roku szkolnego!
Mam nadzieję że skorzystaliście z pomysłów które Wam podsyłałam albo jeszcze z nich skorzystacie. Życzę Wam wspaniałych i bezpiecznych wakacji, mnóstwa inspiracji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu!
Chcę byście dzisiaj stworzyli plakat dowolną techniką. Wakacyjny plakat który zawiśnie w waszym pokoju. Namalujcie , napiszcie na nim jak trzeba postępować by wakacje były bezpieczne.
W galerii kilka wskazówek!
Bawcie się moi Mili i wracajcie we wrześniu do szkoły szczęśliwi i wypoczęci.
Magda Słobodzian


Kategorie

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930