22.03.2021 – 17.06.2021 – 3B, 3D – Zajęcia gospodarcze – Prasowanie koszuli.

1.Ustaw żelazko i deskę do prasowania. Upewnij się, że żelazko jest czyste. Ustaw temperaturę na żelazku według wskazań na metki.
Jeśli koszula nie jest jeszcze wilgotna od prania, umieść żelazko na ustawieniu parowym lub przygotuj butelkę z wodą w sprayu, aby zwilżyć koszulę.
Przed całkowitym wyprasowaniem koszulki polo należy wyprasować mały kawałek materiału na wewnętrznym dolnym brzegu. Jeśli wysoka temperatura wydaje się zbyt duża dla tkaniny, obniż temperaturę żelaza.

Image titled Iron a Polo Shirt Step 6

2.Wyprasuj kołnierz. Połóż koszulę na desce do prasowania. Złóż kołnierz w dół, jak chcesz, aby się pojawił. Upewnij się, że kołnierz jest wilgotny, a następnie delikatnie wyprasuj. Odwróć koszulę i wyprasuj drugą stronę kołnierza.
Użyj punktu żelaza dla punktu kołnierzy i wszelkich narożników.

Image titled Iron a Polo Shirt Step 7

3. Obróć koszulę na lewą stronę i wyprasuj ją. Użyj rąk, aby wygładzić koszulę. Również wygładzić kołnierz od wewnątrz, powodem jest to, że niektóre tkaniny są wrażliwe na prasowanie, a to ochroni zewnętrzną część koszuli przed lśniącym lub wypalonym żelazkiem.

Image titled Iron a Polo Shirt Step 8

4. Wyprasuj wierzch koszuli. Najpierw wyprasuj rękawy, pojedynczo, naciskając żelazko i wygładzając tkaninę od ramienia w kierunku mankietu. Unikaj prasowania na krawędzi na ramionach, lub utworzy marszczenie. Następnie przejdź przez plisę i ramiona żelazkiem. Wyprasuj klatkę piersiową koszuli, przesuwając się od środkowej plisy w kierunku ramion.
Twoje ruchy powinny być ciągłe. Nie zostawiaj żelazka zbyt długo w jednym miejscu.
Jeśli na koszuli znajdują się naszywki lub logo z jedwabiu, unikaj prasowania tych obszarów.

Image titled Iron a Polo Shirt Step 9

5. Wyprasuj środek i dół koszuli. Kiedy skończysz z górnym przodem koszuli, ustaw żelazko tak, aby spoczęło na jego dolnych stopach. Podnieś koszulę do góry, tak aby środek z przodu leżał na desce do prasowania. Rozpocznij od najwyższej części koszuli i przesuwaj się w dół za pomocą żelazka. Powtórz ten proces dla przedniego dołu koszuli, kierując się w dół w kierunku rąbka.
Odwróć koszulę. Powinien leżeć na plecach i pozostać na lewą stronę. Wygładź zmarszczki, a następnie powtórz proces na całej tylnej części koszuli.

Image titled Iron a Polo Shirt Step 10

6. Odwróć koszulę na prawą stronę. Sprawdź, czy nie ma zmarszczek. Przechowuj go na wieszaku, aż nadejdzie czas, aby go założyć. Jeśli nie masz miejsca w szafie, możesz złożyć koszulę.

Opracowała, Svitlana Pavlenko

Udostępnij:

Kategorie

czerwiec 2021
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930