03.03.21-Zerówka-Rewalidacja(Dla Lucjanka)

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie  3.03.2021 Muzykoterapia (Lucjan Polok)

Witaj Lucjanku na dzisiejszych zajęciach muzycznych 😊

Przygotowałam dla Ciebie na dziś kilka wesołych piosenek do których będziemy wystukiwać rytm oraz spróbujemy zagrać na „kuchennej perkusji”.

Będziemy potrzebować: koca, drewnianej deski do krojenia (lub zwykłej deseczki)drewnianej kuchennej łyżki lub łopatki, metalowego  garnka, metalowego  kubeczka, laptopa lub telefonu do odtworzenia muzyki.

Proszę Babcię lub Dziadka Lucjanka o pomoc w dzisiejszych zajęciach i z góry Państwu dziękuję 😊

1. Proszę o posadzenie Lucka w wygodnej dla niego pozycji, posłuchamy na początku piosenki na powitanie😊(link do utworu znajduje się poniżej)

Wszyscy są, witam Was – YouTube

2. Teraz zapraszam Cię Lucjanku do posłuchania piosenki „Jestem muzykantem”, proszę teraz Państw żebyście usiedli przed Lucjankiem z garnkiem i kubkiem ułożonymi na drewnianej desce, a następnie przytrzymując w rączce Lucka drewnianą łyżkę uderzali nią o dno garnka i kubka naśladując grę na bębenkach w tym miejscu piosenki ..gdzie prezentowany jest kolejny instrument muzyczny (np. na początku piosenki jest to pianino..my będziemy przez cały czas używać naszej „kuchennej perkusji”.

Jestem Muzykantem – YouTube

3. Zapraszam teraz na chwilę relaksu (Lucjanek może poleżeć teraz na kocu)i proszę o kliknięcie w poniższy link

Kraina lodu – Mam tę moc – YouTube

4. Proszę Państwa kolejny raz o zajęcie miejsca  naprzeciwko Lucjanka z „kuchenną perkusją „ ustawioną na deseczce…teraz będziecie państwo razem z Luckiem wystukiwać rytm piosenki do której link umieściłam poniżej😊uderzamy drewnianą łyżką w kubek lub garnek w rytmie: raz..dwa..raz..dwa

Chwytam wiatr (piosenka z filmu „Merida Waleczna”) – YouTube

Dziękuję za uwagę😊

Przygotowała: Barbara Widera

Udostępnij:

Kategorie

Marzec 2021
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031