05.11.2020 – Zerówka – Rewalidacja – Dla Lucjanka- Polisensoryka

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie  5.11.2020  Stymulacja Polisensoryczna  (Lucjan Polok)

Dzień dobry 😊

Lucjanku , na wcześniejszych zajęciach mówiłam o tym , że świat poznajemy za pomocą zmysłów.  Dotykamy wszystkiego wokół, słuchamy różnych dźwięków , przyglądamy się światu i próbujemy jak smakują przeróżne rzeczy. 

Dziś będziemy więc smakować świata 😊

Bardzo proszę babcię lub dziadka Lucjanka o pomoc w przygotowaniu rekwizytów do zajęć. 

Będą nam potrzebne pojemniczki (pudełeczka, słoiczki ….) zawierające: czekoladę , ogórki kiszone, mleko, saszetkę miętowej herbaty, pachnący balsam do ciała(szampon) , pastę do obuwia.

Zaczynamy 😊

Proszę o posadzenie Lucka na krzesełku , a następnie przysuwanie pod jego nosek  kolejnych pojemniczków z zawartością. Bardzo proszę o to aby pierwszym zapachem był zapach kiszonego ogórka (Lucjanek może też jednocześnie spróbować smaku ogórka), następnie proszę dać Luckowi do powąchania saszetkę miętowej herbaty (za każdym razem głośno nazywamy substancję którą Lucek ma powąchać, jeszcze zanim przysuniemy mu ją pod nos: OGÓREK KISZONY, MIĘTA).

Teraz proszę aby Lucjanek powąchał jak pachnie mleko a po nim czekolada, za każdym razem głośno wymawiamy słowa: MLEKO, CZEKOLADA, można też dać je Luckowi do spróbowania 😊

Ostatnie dwa zapachy jakie podsuniemy Lucjankowi do powąchania, związane są z substancjami nie nadającymi się do jedzenia, lecz kojarzonymi  z czynnościami dnia codziennego, będą to balsam (lub szampon ) oraz pasta do butów (oczywiście i tu głośno wymawiamy nazwy substancji: PASTA DO OBUWIA i BALSAM).

Wszystkie czynności powtarzamy 2x 😊

Zadanie: Posłuchaj Lucku wesołej piosenki !

Bardzo proszę o uruchomienie linku z piosenką „Mydełko”

www.osesek.pl/wychowanie-i-rozwoj-dziecka/piosenki-i-rymowanki/287-mydlo-wszystko-umyje.html

Dziękuję za uwagę😊 

Przygotowała: Barbara Widera

Udostępnij:

Kategorie

Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30