03.11.2020 – Zerówka – Rewalidacja – Dla Lucjanka – Stymulacja polisensoryczna

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie  3.11.2020 Stymulacja polisensoryczna (Lucjan Polok)

Dzień dobry 😊

Lucjanku witam Cię na dzisiejszych zajęciach ! 

Świat pełen jest rzeczy , które możemy poczuć naszymi zmysłami (wzrokiem , węchem, słuchem , dotykiem). Na dzisiejszym spotkaniu będziemy szukać wrażeń jakie niesie ze sobą zmiana temperatury , (poprzez dostarczenie ciepłych i zimnych bodźców), oraz poćwiczymy odczuwanie ciężaru ciała 😊 Zapraszam !

Bardzo proszę teraz babcię lub dziadka Lucka aby pomogli nam w zgromadzeniu rekwizytów potrzebnych do zajęć, potrzebne nam będą:  krem do rak lub balsam, miseczki z ciepłą i zimną wodą, woreczek z lodem, suszarka do włosów, mały ręcznik- ewentualnie chusteczka oraz koc.

Proszę teraz usiąść naprzeciwko Lucjanka (dobrze byłoby aby Lucek siedział wygodnie na krzesełku lub w foteliku). , zanurzamy naprzemiennie rączki Lucka w miseczce z zimną i ciepłą wodą , za każdym razem wyraźnie i głośno wymawiamy  słowa ZIMNO i CIEPŁO (ćwiczenie powtarzamy  3-4 razy) , następnie podsuwamy woreczek z lodem, także głośno opisując czynność oraz wymawiając słowo ZIMNO, po chwili włączamy suszarkę do włosów kierując ciepły strumień powietrza w stronę Lucka  i głośno wymawiamy słowo CIEPŁO, można także zrobić zimny a potem ciepły okład na nóżki Lucjanka, wykorzystując ręcznik zanurzony na przemian w zimnej i ciepłej wodzie.

Nadszedł czas na posmarowanie (z jednoczesnym lekkim masowaniem) dłoni i stóp Lucjanka pachnącym kremem, proszę aby podczas masażu mógł on posłuchać utworu do którego link znajduje się poniżej 😊 „Laleczka z Saskiej Porcelany” 

www.youtube.com/watch?v=S8cgNhzeFtI

Zadanie:

Bardzo proszę zawinąć Lucjanka w koc i w ten sposób otulonego, ciągnąć podłodze w różnych kierunkach i z różną prędkością (można kreślić ósemki i kółeczka oraz przesuwać go w kocu do przodu i do tyłu oraz na boki).Życzę wesołej zabawy 😊

Do następnego spotkania ! Dziękuję😊

Przygotowała: Barbara Widera

Udostępnij:

Kategorie

listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30