29.10.2020 – Zerówka – Rewalidacja – Dla Lucjanka – Nabywanie różnych doświadczeń dotykowych

Obraz zawierający tekst

Opis wygenerowany automatycznie  29.10.2020 Stymulacja polisensoryczna- nabywanie różnych doświadczeń dotykowych.   (Lucjan Polok kl.0)

Witaj Lucjanku😊

Wczoraj wymieniliśmy zmysły jakie może posiadać człowiek (wzrok, węch, smak, dotyk, słuch), dzięki zmysłom możemy poznawać otaczający nas świat i cieszyć się pięknymi widokami, niezwykłymi zapachami  czy muzyką. Dziś będziemy ćwiczyć doznania związane ze zmysłem dotyku i poznamy rzeczy znajdujące się w najbliższym otoczeniu. 

Proszę więc babcię lub dziadka Lucka o przygotowanie rzeczy potrzebnych na dzisiejsze spotkanie i z góry dziękuję Państwu za okazaną pomoc 😊

Potrzebne nam będą: koc, oliwka dla dzieci oraz przedmioty o różnych fakturach i kształtach, wykonane z różnych materiałów: -szorstkie (wełniany szal, gruby ręcznik..), -delikatne ( jedwabna chustka, kawałek tiulu..), -szkło (szklanka..), -plastik ( kubek..),-metal(łyżka…), -drewno(patyczek, deska do krojenia…)….to przykładowe zestawienie..ale możecie Państwo dowolnie wybrać potrzebne akcesoria 😊

1.Prosze o to byście państwo usiedli z Luckiem na kocu (dziadek z Lucjankiem przed sobą , babcię naprzeciwko), jeśli nie jest to możliwe Lucjanek może siedzieć na krzesełku, przodem do babci), nastepnie bawimy się, witając poszczególne części ciała Lucka (dotykamy po kolei np. rączki i mówimy głośno..witaj rączko !!!, nastepnie witaj nóżko !!, witaj brzuszku!!, witajcie plecki !!…itd.

2. Przytulamy mocno Lucka i następnie kładziemy go na plecach i turlamy 3x w prawo i 3x w lewo, przewracamy go na brzuch , czekając aż sam postara się odwrócić 😊- ćwiczenie powtarzamy 3x.

3.Prosze o posadzenie Lucjanka w krześle (lub na kolanach dziadka ), zaczynamy nacieranie ciała Lucka materiałami o różnych fakturach (nacieramy raczki, nóżki, buzię…ale można też plecki, brzuch…), pocieramy szorstką szczoteczką, następnie delikatną chustką, dotykamy raczkami szklanki, plastikowego kubka ..itd. jednocześnie nazywając głośno i wyraźnie każdy wykorzystywany właśnie przedmiot.

4.Kończymy zajęcia masując delikatnie rączki Lucka oliwką 😊 wspólnie słuchając pięknej muzyki.

 Proszę kliknąć w link poniżej.

www.youtube.com/watch?v=Eh_dH40FRhc

Dziękuję i Zapraszam na jutrzejsze zajęcia 😊

Opracowała: Barbara Widera

Udostępnij:

Kategorie

październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031