Zabawa ruchowa „Porządki”

Category : Zadania domowe

Witam serdecznie chciałabym dzisiaj zaproponować zabawę, która pozwoli uświadomić uczestnikom zabawy, że na świecie żyją różni ludzie, lecz jednocześnie tacy sami. ☺

Proszę o rodziców i pozostałych członków domu o naszykowanie swoich butów, spodni, koszulek a także kurtek ( po jednej sztuce) oraz o aktywny, wspólny udział w zabawie wraz z dzieckiem. Na końcu instrukcji umieszczam dla Państwa link do utworu, który pozwoli wam na swobodne poruszanie się w rytm muzyki.

Zabawa ruchowa ” Porządki”
1. Na hasło, które rodzic wypowiada ” robimy porządki”(dziecko z pośród ciągu poukładanych butów, musi ustawić w rzędzie od najmniejszej pary do największej, następnie po dopasowaniu wszyscy domownicy, którzy oddali swoją parę butów układają się w szeregu według przypasowanych butów i wspólnie wszyscy sprawdzają czy dziecko dobrze wykonało zadanie. Następnie wspólnie tańczą w kole.

2. Na hasło, które rodzic wypowiada „robimy porządki” (dziecko z pośród ciągu poukładanych spodni,… według wzoru w podpunkcie pierwszym).

3. Na hasło, które rodzic wypowiada „robimy porządki” (dziecko z pośród ciągu poukładanych koszulek… według wzoru w podpunkcie pierwszym).

4. . Na hasło, które rodzic wypowiada „robimy porządki” (dziecko z pośród ciągu poukładanych kurtek… według wzoru w podpunkcie pierwszym).

Miłej zabawy ☺

Link: https://youtu.be/bgfyMKxwWT0 

Ewelina Lewko

Udostępnij:

Kategorie

czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930