Zabawa ruchowa „Podróż do krainy: złości, radości i smutku”.

 

Witam serdecznie dzisiaj chciałabym zaproponować zabawę ruchową pt. „ podróż do krainy: złości, radości i smutku”. Zapraszam wszystkich domowników do wspólnej zabawy z dzieckiem. Im więcej osób będzie uczestniczyło w zabawie ty będzie ona efektywniejsza. ☺ Pod koniec opisu zabawy umieszczam państwu link do utworu „Jedzie pociąg z daleka”, który umili wam tę edukacyjną zabawę. 

1. Dziecko wraz z chętnymi uczestnikami zabawy tworzy pociąg, który zawierać będzie 3 podstawowe emocje. 

2. Załoga pociągu ustawia się jeden za drugi, proponuje aby konduktorem była (osobą rozpoczynającą szereg pociągu, czyli rodzic), następnie pociąg rusza do krainy złości(rodzice proszeni są o zatrzymanie utworu i zaprezentowanie emocji), tutaj wszyscy uczestnicy zabawy wysiadają z pociągu i chodzą po pokoju obrażeni, są źli i zagniewani, tupią nogami, zaciskają dłonie w pięści i krzyczą(następnie rodzic dalej puszcza utwór).- i tak powtarzamy kolejne punkty według pierwszego wzoru.l, 

3. Następnie pociąg rusza dalej i zatrzymuje się w krainie smutku. Tutaj ludzie chodzą markotni, płaczą, 

4. Na końcu pociąg rusza do krainy radości, gdzie wszyscy uczestnicy zabawy są zawsze uśmiechnięci, życzliwi i pomocni wobec siebie, witają się z nami serdecznie. 

Podczas wykazywania emocji, proszę, aby rodzice w szczególności poświęcili ten czas dla dziecka i wraz z nim próbowali naśladować dane emocje. 

Życzę miłej zabawy☺ 

Ewelina Lewko 

Link: https://youtu.be/PjUopo-DJio 

Udostępnij:

Kategorie

maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031