02.04.20 – Religia – Szkoła Branżowa/3E – Wierzymy, że Jezus jest Panem życia i śmierci

Temat lekcji: Wierzymy, że Jezus jest Panem życia i śmierci (Wskrzeszenie Łazarza).

Zadanie nr 1.

         Proszę, aby uczniowie ze wspomaganiem rodziców lub opiekunów wysłuchali opowiadania o wskrzeszeniu Łazarza lub samodzielnie przeczytali fragment  ewangelii św. Jana 11.1 – 45.

         Należy tu podkreślić, że Jezus był przyjacielem Łazarza oraz jego sióstr: Marty i Mari.                    Pan Jezus w tym tekście mówi o sobie: Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Pan Jezus przywrócił do życia Łazarza ponieważ jest Synem Boga. Tylko Bóg może zmartwychwstać i wskrzeszać ludzi.

 On (Pan Jezus) dokonał cudu: wskrzesił Łazarza ponieważ chce, abyśmy uwierzyli w Jego Zmartwychwstanie. Gdy wskrzesił Łazarza wielu świadków tego wydarzenia uwierzyło                                                         w Niego, że jest Bogiem. 

Zadanie nr.2                                                                                                                                                                            Odpowiedź na pytanie: czy Ty wierzysz, że Pan Jezus jest Bogiem i że zmartwychwstał trzeciego dnia po śmierci na krzyżu – dla naszego zbawienia?

C:\Users\Admin\Desktop\Zawody, 1.06.2019 i oboz w Pogorzelicy\Obóz w Pogorzelicy\wskrzeszenie Łazarza.jpg

Zadanie nr 3.

 Proszę aby uczniowie ze wspomaganiem rodziców lub opiekunów lub samodzielnie pomodlili się modlitwą o zatrzymanie epidemii i dar zdrowia: W intencji za wszystkich chorych, cierpiących oraz za wszystkich którzy im pomagają wyzdrowieć, za lekarzy, pielęgniarki i za całą naszą szkołę o dar zdrowia  dla wszystkich naszych uczniów, opiekunów, nauczycieli i dyrekcję oraz ich rodziny.

Na zakończenie katechezy znak krzyża.

Udostępnij:

Kategorie

kwiecień 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930