Daily Archives: 21 czerwca, 2020

Terapia zajęciowa. Paluszkowy balon.

Witajcie Kochani
Czy wiecie że…..?
Balon to statek powietrzny z grupy aerostatów (statków lżejszych od powietrza), bez napędu silnikowego. Składa się z powłoki wykonanej z nieprzepuszczalnej, lekkiej tkaniny nagumowanej lub z tworzywa sztucznego, o dużej wytrzymałości i zawieszonego pod nią kosza (gondoli).
Do dzisiejszych zajęć potrzebujecie:
– kartkę z bloku
– farby kolorowe
– czarny flamaster
Na kartce z bloku odrysujcie z szablonu zamieszczonego w galerii balon. Kosz pomalujcie dowolną techniką natomiast górę balonu techniką paluszkową! Po prostu.. malujcie pędzlem opuszki swoich palców na różne kolory i odbijajcie je w obrębie czaszy balonu czyli jego górnej, baloniastej części. Ma być kolorowo! Paluszki odbijajcie gęsto ,jeden obok drugiego.
Magda Słobodzian


Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Talerz
CzeŚĆ!
Obejrzyjcie film o tym jak dekoruje się talerz
https://pl.pinterest.com/pin/302656037460967292/
Spróbujcie wykonać swój talerz w masie solnej i udekorujcie go narzędziami dostępnymi w domu.
Rozwałkujcie masę solną i rozłóżcie ją na odwrócony talerz do zupy, lekko dociśnijcie i nożykiem plastikowym obetnijcie dookoła nadmiar ciasta. Ciasto rozwałkujcie na grubo. Poczekajcie aż trochę przeschnie , potem odwróćcie i ozdabiajcie. Pomalujcie Wasze talerze w jakieś fantazyjne wzory !
Powodzenia
Magda SłobodzianWarsztaty. Praca w drewnie.

Drewno w ogrodzie.
Drewno niezmiennie jest materiałem uniwersalnym i ponadczasowym łączącym w sobie elementy, tradycji i nowoczesności.Niezależnie od stylu drewno pasuje do każdego ogrodu. Stosujemy je zatem do wykonania takich elementów jak pergole, obrzeża, altany, tarasy, ogrodzenie, dekoracje, nawierzchnie, czy elewacje. W Polsce wykorzystuje się najczęściej kilka podstawowych europejskich gatunków drewna jak modrzew, świerk i sosna, czasem realizacje wykonane są w oparciu o droższe i wytrzymalsze drewno egzotyczne.Coraz bardziej popularnymi surowcami do konstrukcji elementów ogrodowymi stają także kompozyty i drewno po obróbce termicznej.

Niezależnie od gatunku, oraz formy zabudowy, dzięki zastosowaniu materiału organicznego jakim jest drewno, nasz ogród będzie sprawiał wrażenie tętniącej życiem oazy, która wchodzi w interakcję z użytkownikami.
Spójrzcie do galerii
Magda Słobodzian


Szkoła Przysposabiająca do pracy – 22.06


  1. Zachęcamy do utrwalenia wiadomości na temat letniej odzieży https://autyzmopole.pl/?p=20615
  1. Proponujemy dziś zagadki o lecie i wakacjach https://autyzmopole.pl/?p=20627
  1. Zapraszamy do wykonania origami z kół https://autyzmopole.pl/?p=20624
  1. Proszę wykonać ćwiczenia korekcyjne stóp https://autyzmopole.pl/?p=20613
  1. Malarstwo i muzyka żyją obok. Słuchając utworu proszę obejrzeć fotografie obrazów https://autyzmopole.pl/?p=20620Kategorie

Czerwiec 2020
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930