Category Archives: Zajęcia terapeutyczne

Terapia zajęciowa. Papilarne drzewko.

Moi Mili
Do dzisiejszych zajęć przygotujcie sobie kawałek tekturki lub paletkę do farb. Na białej lub jasno – kolorowej kartce z bloku naszkicujcie według własnego pomysłu lub inspirując się galerią Drzewo. Na paletkę wyciśnijcie różne kolory farb akrylowych ( jeśli nie macie takich, mogą być to farby plakatowe. Pamiętajcie jedynie by nie rozcieńczać je zbytnio wodą) Teraz moczcie delikatnie opuszki Waszych palców i koronie drzewa róbcie odciski ( one będą liśćmi)
Użyjcie wszystkich kolorów i wszystkich paluszków. Potem dokładnie umyjcie dłonie!:)
Magda Słobodzian.


Terapia zajęciowa. Zakręcone włosy. Zabawa z plasteliną.

Dziś zabawa z plasteliną kolorową. Na białej kartce odrysujcie szablon z galerii lub namalujcie profil twarzy według Waszego pomysłu. Z kolorowej plasteliny toczcie wałeczki a następnie zakręcie ślimaczki różnej wielkości i koloru. Przyklejajcie w miejscu gdzie mają być włosy, ciasno jeden przy drugim. Myślę że ślimaczki dobrze znacie z różnych zajęć kreatywnych. Wykorzystajcie to zajęcie do ćwiczenia mięśni palców i dłoni. Ugniatanie plasteliny jest również bardzo relaksujące.
Kolorowej zabawy!
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Twarz z masy solnej.

CZeśĆ Moi Mili!!!
Piękna pogoda więc urządźmy sobie twórcze zabawy w plenerze!
Potrzebujemy :
– masę solną lub plastelinę lub inną masę plastyczną
– skarby znalezione na spacerze lub w naszym otoczeniu
Rozgniećcie ciasto i uformujcie z niego placek. Przylejcie go do drzewa lub na kawałek kartki , kartonika. Teraz przyklejcie oczy, nos, usta i wszystko to co uważacie za słuszne by stworzyć twarz. Musi mieć koniecznie radosny wyraz! 🙂
Bawcie się dobrze.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Portret z gazet.

Cześć Kochani !
Gazety, czasopisma, katalogi…Któż z nas nie ma ich w domu?
Przygotujcie nożyczki, klej , kartkę papieru , wyobraźnię!
Z czasopism nazbieranych w domu wytnijcie części twarzy: włosy, oczy, usta, nos,uszy, brwi,( może być broda i wąsy gdyby to miał być mężczyzna) oraz części garderoby: nakrycie głowy, bluzkę, mogą być okulary, kolczyki itp. Teraz spróbujcie na swojej kartce z nazbieranych elementów ułożyć portret kobiety lub mężczyzny wymyślony przez Was. Dla uproszczenia narysujcie sobie zarys twarzy który będziecie potem wyklejać. Tłem dla elementów twarzy może być wycinek z bardzo jasnej strony gazety. Podobnie jak na zdjęciach w galerii.
Może być śmiesznie 😀
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Bezpieczne wakacje

Cześć, Witajcie Kochani
Dziś zakończenie roku szkolnego!
Mam nadzieję że skorzystaliście z pomysłów które Wam podsyłałam albo jeszcze z nich skorzystacie. Życzę Wam wspaniałych i bezpiecznych wakacji, mnóstwa inspiracji i pomysłów na spędzanie wolnego czasu!
Chcę byście dzisiaj stworzyli plakat dowolną techniką. Wakacyjny plakat który zawiśnie w waszym pokoju. Namalujcie , napiszcie na nim jak trzeba postępować by wakacje były bezpieczne.
W galerii kilka wskazówek!
Bawcie się moi Mili i wracajcie we wrześniu do szkoły szczęśliwi i wypoczęci.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Lody.

Witajcie!
Komu lody kojarzą się z latem i wakacjami???
Mi na pewno:) Wykonajmy orzeźwiającą pracę plastyczną.
Potrzebujemy
– kolorowego papieru
– płatków kosmetycznych
– farb kolorowych, woda
– nożyczek , kleju
– ozdób typu brokat , cekiny, bibuła itp.
Z kolorowego papieru wytnijcie trójkąt który będzie w naszej pracy grał rolę wafelka. W wodzie rozpuście troszkę farby ( może być kilka kolorów) i zamoczcie z niej płatki kosmetyczne. Trzeba je podsuszyć przed przyklejeniem. Można to zrobić suszarką do włosów. Następnie kolorowe już płatki przyklejamy do rożka i ozdabiamy brokatem, cekinami, bibułą i wszystkim tym co macie pod ręką.
Mmmm, myślę że to będzie smaczna praca.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Mini akwarium.

Witajcie
Zapraszam Was do obejrzenia filmu o tym ja zrobić mini akwarium które może być ozdobą Waszego pokoju.
Jeśli nie jesteście w posiadaniu identycznych materiałów podpowiem Wam że możecie zastosować zastępcze. Zwykłe kamyczki nazbierane na spacerze zastąpią biały żwirek , sztuczna roślinka może być zastąpiona kawałkiem gałązki lub roślinką wykonaną przez Was z zielonej słomki do napojów. Jeśli znajdziecie pustą muszlę ślimaka, ona również może być częścią akwarium. Wodę zabarwicie niebieskim barwnikiem spożywczym.
Powodzenia
Magda Słobodzian

https://pl.pinterest.com/pin/221028294198500701/


Terapia zajęciowa. Świetlik.

Cześć
Dziś pokażę Wam ja zrobić świetlika, czyli takiego owada występującego w przyrodzie , którego możemy zaobserwować zwłaszcza latek o zmierzchu. Jest to pewien gatunek chrząszcza który świeci w ciemności.
Potrzebujecie:
– butelkę plastikową małą lub dużą
– drucik
– kolorowy papier
– koraliki na oczy
– glow stick ( światełko chemiczne) do kupienia w sklepie ok. 4zł
– drucik kreatywny na czułki
– klej, nożyczki, taśma klejąca
Na zdjęciach pokazane jest w etapach jak zrobić świetlika.
Poproście o pomoc rodziców.
Świetna zabawa zwłaszcza wieczorem 😉
Magda Słobodzian.


Terapia zajęciowa. Paluszkowy balon.

Witajcie Kochani
Czy wiecie że…..?
Balon to statek powietrzny z grupy aerostatów (statków lżejszych od powietrza), bez napędu silnikowego. Składa się z powłoki wykonanej z nieprzepuszczalnej, lekkiej tkaniny nagumowanej lub z tworzywa sztucznego, o dużej wytrzymałości i zawieszonego pod nią kosza (gondoli).
Do dzisiejszych zajęć potrzebujecie:
– kartkę z bloku
– farby kolorowe
– czarny flamaster
Na kartce z bloku odrysujcie z szablonu zamieszczonego w galerii balon. Kosz pomalujcie dowolną techniką natomiast górę balonu techniką paluszkową! Po prostu.. malujcie pędzlem opuszki swoich palców na różne kolory i odbijajcie je w obrębie czaszy balonu czyli jego górnej, baloniastej części. Ma być kolorowo! Paluszki odbijajcie gęsto ,jeden obok drugiego.
Magda Słobodzian


Terapia zajęciowa. Sowa – symbol mądrości.

Witajcie moi Mili!
Sowa którą dzisiaj Wam pokażę może być świetnym prezentem dla ulubionego nauczyciela. Zwierzę to od dawna uważane jest za symbol mądrości, inteligencji, rozsądku, postrzegania tego czego inni nie widzą.
Potrzebujecie:
– modelinę kolorową
– nożyk plastikowy, szklanka
– sznurek lub kawałek magnezu
Wszystkie zaprezentowane na zdjęciach sowy wykonane są na bazie koła. Musicie rozwałkować wyrobioną wcześniej w dłoniach modelinę ( pamiętajcie że początkowo jest ona twarda więc musicie użyć siły Waszych dłoni i ich ciepła by stała się miękka i plastyczna) i wyciąć z niej szklanką koło, podobnie zróbcie z innym kolorem. Z jednego kółka odcinacie krawędzią szklanki półkole ( to będzie głowa naszej sowy z uszami ) a z drugiego dwa półkola ( to będą skrzydła). Spójrzcie na zdjęcie numer 2. Przyklejcie skrzydełka, następnie z białej modeliny uformujcie duże oczy z czarnymi źrenicami. Jeszcze tylko trójkątny dziób, przyklejacie go między oczami. Reszta ozdób to Wasza inwencja twórcza. Zdjęcia będą Waszą podpowiedzią. Pobawcie się tym tematem. Sówki będą piękne i trwałe. Jeśli miałyby wisieć , musicie zrobić w górnej części głowy sowy dziurkę i przewlec tam sznurek, może ona jednak być na przykład magnesem na lodówkę. W tym wypadku zapytajcie rodziców czy znajdzie się magnez w domu , jeśli nie, można poszukać w sklepach.
Powodzenia
Magda Słobodzian


Kategorie

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031