Category Archives: Warsztaty Socjoterapeutyczne

Praca aktora od kulis.

Film:https://www.youtube.com/watch?v=AGHpkQU5PoM

Jak powstaje spektakl.

Film:

Teatr kukiełkowy: Baśń o Smoku Wawelskim

Film
Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Rzeźby z piasku.
Technika rzeźbienia w piasku znana była już 4000 lat przed naszą erą, w dzisiejszych czasach rzeźby powstają nadal z wykorzystaniem tej samej metody.

Do ich wykonania potrzebne są duże ilości piasku mineralnego, który w przeciwieństwie do piasku pochodzenia organicznego ma inną strukturę. Wybiera się złoża piasku z ziarenkami o kształcie zbliżonym do sześcianu, bo tylko takie pasują do siebie i udaje się, za pomocą zagęszczarek i wody wibrować i ubijać je tak długo, aż powstanie nierozpadająca się bryła. Jest to materiał bazowy, z którego następnie rzeźbiarz kształtuje wzory za pomocą łopat, kielni i pędzelków.

Nawet wysokie na dwa metry rzeźby budowane są wyłącznie z piasku i wody. Ciekawostką jest to, że deszcz ani wiatr nie są zagrożeniem dla figur piaskowych.

Jednak te najpiękniejsze, wypracowane w każdym szczególe dzieła są chronione pod plandeką namiotu.

A teraz zapraszam do świata baśni, może tak jak i ja pobawicie się w zgadywanie i przypominanie sobie bajek?
Fascynujące prawda?
Pozdrawiam. Magda Słobodzian


Warsztaty. Praca w drewnie.

Drabinka.
Witajcie.
Dzisiejsze zajęcia pokazują jak w bardzo prosty sposób wykonać drabinę ozdobną z patyków, gałęzi. Jak widzicie na zdjęciach można ją wykorzystać do powieszenia kwiatów lub innych elementów dekoracyjnych. Świetnie nadaje się na zewnątrz. Do wykonania takiej drabinki potrzeba co najmniej pięć patyków, gałęzi, w tym dwa długie oraz sznurek. Należy w odpowiedni sposób połączyć sznurkiem krótkie gałęzie z długimi co pokazują dwa pierwsze zdjęcia w galerii. Łączenia muszą być mocne by drabina była trwała.
Gotowe!
Magda SłobodzianWarsztaty. Praca w drewnie.

Serce z kołków drewnianych.
Witajcie moi Mili!
Oto moja kolejna inspiracja do zajęć dotyczących pracy w drewnie. DO zrealizowania tego projektu wystarczą trzy rzeczy. Wycięty z dykty lub sklejki kształt serca, kołeczki drewniane uzyskane poprzez pocięcie grubszych gałązek na przykład brzozowych, oraz klej na gorąco. Na wycięte wcześniej serce naklejamy klejem na gorąco kołeczki ciasno jeden przy drugim , aż wypełnią całą powierzchnię.
Serce może być piękną ozdobą domu wewnątrz jak i na zewnątrz, lub doskonałym prezentem! Łapcie pomysł 😉 😉
Magda Słobodzian.


Warsztaty. zajęcia kreatywne.

Żółw ogrodowy z cementu.
Cześć !!!:)
Obejrzyjcie film o tym jak za pomocą piasku, cementu i plastikowych butelek stworzyć pięknego żółwia do ogrodu. Robi niesamowite wrażenie , a w dodatku jest nie tylko ozdobą a również donicą na kwiaty. Niezwykle kreatywny pomysł ! Kto wie?! może i w naszym warsztatowym ogrodzie stanie kiedyś taki żółw! 😉 🙂
Miłego oglądania.
Magda Słobodzian

https://pl.pinterest.com/pin/703335666786149267/


Warsztaty. Zajęcia kreatywne.

Ceramika z Bolesławca.

Bolesławiecka ceramika jest od dawna znakiem rozpoznaczym Bolesławca, miasta położonego na Dolnym Śląsku. Produkowana od początków XIX jako rękodzieło do dzisiaj nie zmieniła swojego oryginalnego niepowtarzalnego charakteru. Ludzie z całego świata zachwycają się jej charakterystcznym ludowym, artystycznym wyglądem, przez co często też nazywa się ją ceramiką artystyczną. Chociaż technologia wyrabiania i wypalnia nieznacznie zmieniła się na przestrzeni lat, jej sposób zdobienia dotrwał do dzisiaj w niezmienionej formie. Każdy wyrób ceramiczny jest ręcznie malowany lub stemplowany. Dzięki temu, każdy produkt jest niepowtarzalny i na swój sposób unikatowy.

Produkcja i użytkowanie

Wszystkie naczynia ceramiczne i inne wyroby produkowane są z kamionki użytkowej. Uformowane, są następnie ręcznie malowane i po nałożeniu szkliwa wypalane w temperaturze ponad 1250 stopni Celsjusza.Wysoka temperatura wypalania oraz podszkliwne malowanie powoduje, że naczynia te są termopodporne i doskonale nadają się do podawania żywności oraz jej przechowywania. Dekoracje są nakładane podszkliwnie i dzięki temu naczynia ceramiczne mogą być myte w zmywarkach automatycznych.

Obejrzyjcie film o produkcji tej niezwykłej ceramiki.
Magda Słobodzian

https://duckduckgo.com/?t=ffnt&q=ceramika+boles%C5%82awiec&atb=v154-1&iax=videos&ia=videos&iai=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DuhuMr2_F_Rk


Warsztaty. Praca w drewnie.

Fotografie oprawione w drewno.
Spójrzcie do galerii. Na zdjęciach pokazano jak można wykorzystać naturalny, nieregularny kształt drewna by pięknie wyeksponować zdjęcia rodzinne czy z podróży. Kawałki drewna które tu widzicie nie są Wam obce. Niejednokrotnie przynosiliście ze spaceru do lasu bardzo podobne. Sami widzicie że wystarczy dobry pomysł, suche gałęzie, sznur jutowy by powstała niezwykła oprawa do fotografii.
Spróbujcie z rodzicami zrobić taką.
Magda Słobodzian


Kategorie

Lipiec 2020
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031